Mobilā versija
+7.6°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Belēvičs atbalsta budžeta deficīta palielināšanu nolūkā iegūt papildu naudu nozarei; risinājuma ilgtspēju nevērtē (1)

belevics_guntis

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) atbalsta budžeta deficīta palielināšanu līdz 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ja vien ir iespējams iegūt papildu līdzekļus veselības nozarei.

Viņš šodien žurnālistiem sacīja, ka atbalsta papildu naudas piešķiršanu veselības nozarei, jo tieši nepietiekamais finansējums ir galvenais veselības aprūpes sistēmas trūkums, uz ko norāda arī Eiropas Komisija.

Ministrs minēja, ka, palielinot deficītu, izdotos iegūt 35 miljonus eiro, kas arī ir nepietiekams finansējuma pieaugums, tomēr, ņemot vērā, ka “citas naudas vienkārši nebūs”, arī tas ir nozīmīgs pieaugums.

Taujāts, vai viņš uzskata, ka šis ir ilgtspējīgs risinājums, Belēvičs norādīja, ka “veselības ministrs nodarbosies ar saviem uzdevumiem, bet finanšu ministrs – ar saviem uzdevumiem”. Līdz ar to šo jautājumu vislabāk var komentēt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), piebilda Belēvičs.

Jau ziņots, ka 2017.gada budžeta deficītu varētu palielināt līdz 1%, lai finansētu reformas veselības nozarē, pagājušajā nedēļā pēc valdības sēdes aģentūrai LETA atzina finanšu ministre Reizniece-Ozola.

Pēc ministres teiktā, prognozes liecina, ka nākamgad jaunas politikas iniciatīvām varētu būt pieejami 9 miljoni eiro, kas, zinot nepieciešamību finansēt reformas izglītības un veselības nozarēs, ir pārāk maz. Tāpēc Latvija lūgs Eiropas Komisiju atļaut palielināt valsts budžeta deficītu, lai veiktu strukturālās reformas veselības nozarē, paredzot, ka to rezultātā iegūs Latvijas ekonomika.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jaamaina ir pati pieeja naudai ko iedod valsts. tas kaaposts vienmeer aiziet, kaa akaa un jeegas kaa nav taa nav! Kkas tur nav kaartiibaa.. Jaakontrolee kaa un kur nauda tiek izteereeta!

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (8)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+