Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Belēvičs atbalsta budžeta deficīta palielināšanu nolūkā iegūt papildu naudu nozarei; risinājuma ilgtspēju nevērtē (1)

belevics_guntis

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) atbalsta budžeta deficīta palielināšanu līdz 1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ja vien ir iespējams iegūt papildu līdzekļus veselības nozarei.

Viņš šodien žurnālistiem sacīja, ka atbalsta papildu naudas piešķiršanu veselības nozarei, jo tieši nepietiekamais finansējums ir galvenais veselības aprūpes sistēmas trūkums, uz ko norāda arī Eiropas Komisija.

Ministrs minēja, ka, palielinot deficītu, izdotos iegūt 35 miljonus eiro, kas arī ir nepietiekams finansējuma pieaugums, tomēr, ņemot vērā, ka “citas naudas vienkārši nebūs”, arī tas ir nozīmīgs pieaugums.

Taujāts, vai viņš uzskata, ka šis ir ilgtspējīgs risinājums, Belēvičs norādīja, ka “veselības ministrs nodarbosies ar saviem uzdevumiem, bet finanšu ministrs – ar saviem uzdevumiem”. Līdz ar to šo jautājumu vislabāk var komentēt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), piebilda Belēvičs.

Jau ziņots, ka 2017.gada budžeta deficītu varētu palielināt līdz 1%, lai finansētu reformas veselības nozarē, pagājušajā nedēļā pēc valdības sēdes aģentūrai LETA atzina finanšu ministre Reizniece-Ozola.

Pēc ministres teiktā, prognozes liecina, ka nākamgad jaunas politikas iniciatīvām varētu būt pieejami 9 miljoni eiro, kas, zinot nepieciešamību finansēt reformas izglītības un veselības nozarēs, ir pārāk maz. Tāpēc Latvija lūgs Eiropas Komisiju atļaut palielināt valsts budžeta deficītu, lai veiktu strukturālās reformas veselības nozarē, paredzot, ka to rezultātā iegūs Latvijas ekonomika.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jaamaina ir pati pieeja naudai ko iedod valsts. tas kaaposts vienmeer aiziet, kaa akaa un jeegas kaa nav taa nav! Kkas tur nav kaartiibaa.. Jaakontrolee kaa un kur nauda tiek izteereeta!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+