Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
24. februāris, 2015
Drukāt

Belēvičs: Austrumu slimnīcai – visas maksātnespējas pazīmes; kapitāls mīnus 8,5 miljoni (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai (RAKUS) ir visas maksātnespējas pazīmes, šorīt raidījumā “900 sekundes” paziņoja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Ministrs sacīja, ka tagad viņam ir jādara viss, lai nepieļautu slimnīcas slēgšanu. Tiks izstrādāts rīcības plāns. “Tas ir viens no mūsu lielākajiem izaicinājumiem. Slimnīcas bilanci, peļņas un zaudējuma aprēķinu apstiprinātā versijā vēl neesam redzējuši, bet slimnīcai ir negatīvs pašu kapitāls,” uzsvēra Belēvičs.

Jautāts, kā šāda situācija pieļauta, ministrs skaidroja, ka RAKUS nemitīgi informējusi nu jau bijušo Veselības ministrijas valsts sekretāru Rinaldu Muciņu par šo problēmu, tomēr risinājums nav rasts. Viņš arī piebilda, ka pakalpojumu tarifi slimnīcā jau ilgi bijuši nepietiekami.

Ministrs arī norādīja, ka lūgt nepieciešamo naudu valdībai nav jēgas. Viņaprāt, ģeopolitiskās situācijas dēļ to iegūt nav ne mazākās cerības.

“Ļoti iedziļināsimies esošajā situācijā,” noslēdza ministrs, drīzumā solot iepazīstināt ar konkrētu risinājumu.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas kapitāls ir ar mīnus zīmi un tie ir aptuveni mīnus 8,5 miljoni eiro, šodien žurnālistiem atklāja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Situācija slimnīcā ir pasliktinājusies gadu no gada, un patlaban tās kapitāls ir negatīvs. Papildus 8,5 miljoniem eiro ir vēl aptuveni 4 miljoni eiro neatgūstamo parādu no pacientiem, kas nav samaksājuši par veselības aprūpes pakalpojumiem, kas sniegti slimnīcā.

“Šobrīd situācija nav pievilcīga, un risinājumi ir jāmeklē pēc iespējas ātrāk,” uzsvēra ministrs. No valdības gan papildu līdzekļi netikšot prasīti, kā tas bija pirms pāris gadiem, kad līdzīgā situācijā bija nonākusi Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca. Tikšot izstrādāti vairāki risinājuma varianti, ar kuriem tiks iepazīstināta valdība.

Ministrs uzsvēra, ka slimnīcai slēgšana nedraud, jo tiks atrasti risinājuma varianti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. būtu kāda rentabla slimnīca

  2. šķībs tas Belēvičs!

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+