×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Belēvičs: Latvijā ir nepieciešama obligātā veselības apdrošināšana (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā ir nepieciešama obligātā veselības apdrošināšana, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šādu apdrošināšanu nav iespējams to ieviest strauji – pārejas laikam nepieciešami apmēram pieci gadi, “lai nesabruktu pašreizējais veselības aprūpes finansēšanas modelis”.

“Jau iepriekš bija iespēja ieviest obligāto veselības apdrošināšanu, taču tā tika palaista garām,” sacīja Belēvičs.

Ministrs pauda, ka situācijā, kad valstī samazinās iedzīvotāju skaits, arvien grūtāk ir realizēt tā dēvēto solidaritātes principu, kad veselie maksā par slimajiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ne gluži>iespējams Atbildēt

  Vēl iespējamāk,ka Circenes piedāvātais obligātās veselības apdrošināšanas variants bija Vienotības izstrādāts vai vismaz ar valdošo partiju saskaņots, Jo vieglāk par vieglu taču bija sekot Igaunijas un Lietuvas piemēram un arī Latvijā atjaunot slimokases! Taču ir viens”bet”!
  Kā Igaunijā,tā Lietuvā,slimokasu vadībā līdzdarbojas arī pašu dalībnieku pārstāvji! Vai Vienotībai tas ir vajadzīgs?

 2. Uzklausīsim arī turpmāk tikai tos,kuru viedoklis sniedzas vismaz līdz Kopakabanai,Akapulko,Santa Monikai,Pataijai,Laspalmasai un Monako!

 3. Vēl vienas siles-valsts uzņēmumu padomju atjaunošana 2016.gadā gan noritēs tagad bez aizķeršanās,jo pret tām nebalsoja pat neviens no NA deputātiem!

 4. Jau pirmskara Latvijā pastāvēja visu strādājošo UN VIŅU ĢIMENES LOCEKĻU obligātā veselības apdrošināšana,bet mūsdienu Īrijā bezmaksas veselības apdrošināšanas karti saņem visi 70 gadus sasniegušie pensionāri,neatkarīgi no viņu ienākumiem.

 5. No visām 28 Eiropas Savienības valstīm vienīgi Latvijā joprojām nav atjaunota obligātā veselības apdrošināšana,kas Igaunijā un Lietuvā,piemēram, sekmīgi darbojas jau kopš 2002,gada un pastāv pat Karību jūras salu valstīs,kurām Latvija tagad,saskaņā ar pērn Briselē parakstīto nolīgumu,sniegs finansiālo palīdzību,

 6. Kur tad pensionāri to naudiņu apdrošināšanai ņems, itsevišķi tie, kam tā pensija ap simts eiro grozās?

 7. Dīvaini 2014.gadā skan veselības ministra paziņojums. Protams, tas raksturīgs mūsu politisko partiju uzskatam, ka visi cilvēces labākie sasniegumi nav domāti Latvijai. Pirmā valsts veselības apdrošināšanas sistēma tika ieviesta Austrijā 1888. gadā, t.i. pirms 126 gadiem, Latvijā likumu par pirmo veselības apdrošināšanas sistēmu (Slimokases) pieņēma Satversmes sapulce (ievēlēta 1920. gada aprīlī) 1920. gada decembrī, t.i. gadu pēc Rīgas un Latvijas atbrīvošanas no Bermonta pūļiem dziļas ekonomiskās krīzes situācijā un pusgadu pēc tās ievēlēšanas jo tā bija vienīgā reālā un loģiskā iespēja, kā atjaunot iedzīvotāju lielākajai daļai pieejamību veselības aprūpei (solidārie maksājumi). Atjaunotā Latvija jau pastāv 23 gadus un veselības ministrs stāsta par grūtībām ieviest solidāro veselības apdrošināšanas sistēmu (10 gadus pēc iestāšanās ES), kāda pastāv visās attīstītajās ES valstis, ieskaitot mūsu kaimiņus Lietuvu un Igauniju. Ne velti pēc veselības pakalpojumu pieejamības jaunākajiem ES statistikas datiem (2014.gads) mēs esam pēdējā vietā ES. Ne velti iedzīvotāju mirstība no ārstējamām slimībām mums ir proporcionāli visaugstākā virs ES vidējiem rādītājiem un tā ir ap 2000 cilvēkiem gadā,jeb 37 Zolitūdes traģēdiju apmērā, kuru Valsts prezidents nodēvēja par nevainīgu cilvēku noslepkavošanu. Diemžēl Saeimas valdošā koalīcija šajās dienās pieņems un valsts prezidents parakstīs 2015. gada budžetu, kurā šo nevainīgo cilvēku neglābšana būs padarīta par atbilstošu valsts likumam. Kāda apbrīnojama augstākās politiskā elites divkosība.

 8. Iespējams, ka Circene bija spiesta atkāpties tieši tāpēc, ka nāca klajā ar veselības obligātās apdrošināšanas ideju un izstrādi. Varbūt viņas aiziešanai cits iemesls?

 9. Kā aprēķinājuši ekonomisti ikviens Latvijas iedzīvotājs nodokļos samaksā 85-90% no saviem ienākumiem.Ja valsts pārvalde uzskata,ka tas vēl ir par maz un visu laiku trūkst naudas,tad kaut kas ar šo valsts pārvaldi nav kārtībā un tā kardināli ir jāpārveido.

 10. Nedzīvojam tak tuksnesī….apkārt ir valstis ar pieredzi,es šito nesaprotu.

 11. Jau tagad slimais maksā pats – zāles,pacienta iemaksas,maksas pakalpojumi… Kaut ko te ministrs jauc

 12. Protams, ka ir nepieciešama veselības apdrošināšana. Bet visādu primitīvu lumpeņproletāriešu “viedoklis” vispār nav jāuzklausa, tie radījumi nespēj domāt kategorijās, kas sniedzas tālāk par divlitrīgo alu plastmasas pudelē un kontrabandas cigaretēm.
  Un noteikti apdrošināšanas sistēmā jāparedz mehānisms, lai šie nodokļus nemaksājošie un no parazītu pabalstiem pārtiekošie lumpeņproletārieši nesaņemtu nekādu medicīnisko aprūpi.

 13. Reāli lielāko polises daļu segs no patreizējā veselības budžeta,pretī saņemot noteiktu pakalpojuma grozu .Atkarībā no individuālās rocības,katrs varēs kaut ko piepirkt klāt.Nedomāju ka pacientu izmaksas palielināsies,salīdzinot ar patreizējo situāciju,Vienkārši apdrošinātāji neļaus medicīnas darbiniekiem veikt pierakstus par neizdarītiem darbiem.Automātiski nodalās tās izmaksas kuras nau ieliktas pakalpojuma cenā,kā arī visām ārstniecības iestādēm būs jāpamato cenas,tām jākļust stipri līdzīgākām.

 14. Principā nemaksāšu! Tas ir Satversmes un cilvēktiesību pārkapums, kā arī trīskāršais nodoklis par veselību.

 15. Tada tuksa maisa ka veselibas aprupe baz cik gribi. Un nodoklu jau ta pietiek. Mums esot zemakie,tikai no kadas summas tos sak uzlikt. Apdrosinasana ir jau tagad-visi maksa un lieto kad vajag,ka tad grib veselie nemaksa un slimiem vac ziedojumus?

 16. Varbūt labāk pārskatīt kā pieejamo naudu izmantot lai tautas veselība neietu mazumā un vairošanās spējas pieaugtu.

 17. kas tad to naudu dos, ja iedzīvotāju skaits samazinās, svētais gars vai? Tie paši pāris oficiāli vēl strādājošie un nodokļus maksājošie, kas dabūs vēl lielāku slogu uz kakla, bet pie ārstiem tāpat dabūs neoficiāli maksāt. Un dabūs uzturēt vēl tos, kas te no visādām anglijām atskries pēc palīdzības, jo tur viņu vēlmes valsts neapmaksās.

 18. Atkal tikai -naudu, naudu, naudu no iedzīvotājiem>Valstij nekad nav naudas, bet iedzīvotājiem jābūt !!!! naudai.

Draugiem Facebook Twitter Google+