×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Belēvičs: mediķu prasības ir pamatotas (6)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Guntis Belēvičs

Mediķu prasības ir pamatotas, atzīst veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), komentējot Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības ieceres rīkot protesta akcijas saistībā ar zemo finansējumu nozarei.

“Mediķu prasības ir pamatotas, un šīs prasības ir guvušas atspoguļojumu rīcības plānā, ko esmu iesniedzis premjerministram. (..) Problēma rodas valdības un Saeimas gadiem ilgajā attieksmē pret veselības jomu, pret savu tautu un mūsu cilvēkiem, veselība bijusi prioritāte tikai vārdos, kad nonākam pie darbiem, tad redzam, ka veselības jomai atvēlētais finansējums procentos no IKP katru gadu krīt,” intervijā Latvijas Radio otrdien komentēja Belēvičs.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pirmdien solīja, ka reformām veselības nozarē nākamgad tiks paredzēti papildu 35 miljoni eiro. Mediķi norādījuši, ka nozarei nepieciešami papildu 200 miljoni eiro, bet šādas naudas neesot.

Belēvičs nedomā, ka 35 miljoni eiro būs pietiekama summa.

“Šo summu premjers solīja, arodbiedrība šo zina, mēs redzēsim, vai arodbiedrība to uzskatīs par pietiekamu. Es domāju, ka nē. Veselības jomai vajag garantijai, ka neies vairs uz leju. Ja valdība solītu, ka katru gadu, soli pa solim palielināt finansējumu veselības jomai, tad, domāju, prasības ar šo varētu tiks apmierinātas. Bet iedot nepietiekamu naudas summu, neko nepasakot par nākamajiem gadiem, domāju, ka joma novesta tik tālu, ka ar šādiem solījumiem tikt cauri nevarēs,” izteicās ministrs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka veselības aprūpes darbinieku arodbiedrības plāno rīkot protesta akcijas, lai mudinātu valdību palielināt finansējumu medicīnai, pirmdien informēja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

“Tie nebūs streiki, jo streikos piedalās tikai darbinieki, tās varētu būt tautas sapulces, mītiņi. Iespējams protesta akcijas tiks organizētas arī reģionos,” norādīja Keris. Ja iecerētās protesta akcijas nedos vēlamo rezultātu un valdība uz tām nereaģēs, arodbiedrības varētu rosināt arī Saeimas atlaišanu.

LVSADA padomes sēde notiks otrdien.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pārmaiņas sistēmā neviens negrib, bet līdzekļu vairāk nav un nebūs. Kur ir e- medicīna?
  Vai kāds aizdomāsies par miljoniem nepārtraukti iegādātās aparatūras lietderīgumu?!
  Vai tās beigs iegādāties, ja cilvēki pie to izmantošanas netiek??! Vai dakteri beigs žēloties par algām?1 Vai vecie atkāpsies ar godu un dosies pelnītā atpūtā, lai jaunajiem ir rezidentūras vietas?!
  Vai dakteri beigs lobēt zāļu ražotājus milzu apmērā un saņemt no tiem “pateicības”. ?? VAI VALSTS BEIGS SKOLOT DAKTERUS PAR NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU, BEZ PIENĀKUMA VIŅIEM VISMAZ 6 GADUS NOSTRĀDĀT LATVIJĀ?
  Te varētu turpināt bez gala, bet rezultātu nav jau 25 gadus! Cik vēl ilgam laikam jāpaiet, lai kas sāktu mainīties NO SLIMNĪCU “IEKŠPUSES”?

 2. ievediet e- medicinu tad ari nauda paradisies

 3. Skolotāju un pensionāru prasības arī Atbildēt

  Tādēļ jāievieš Latvijā Briseles progresīvos nodokļus un ES valstu slimokases!

 4. Viltnieks.

 5. Ko uzkrituši visi tam Belēvičam. Pajautājiet Dombrovskim, kur ir nauda.Brīnums, ka kāds vispār bija ar mieru tiem Augeja staļļiem ķerties klāt, kas iepriekšējo valdību laikā sarūpēti.

 6. “…mediķu prasības ir pamatotas… ”
  Nevar būt !!! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+