×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. aprīlis, 2015
Drukāt

Belēvičs: mediķu protesta akcijai pie bibliotēkas nav ne īstā vieta, ne īstais laiks (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Valstij ir jāatvēl lielāka nauda veselības aprūpei, taču protesta akcijai pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, kur pirmdien notiek Eiropas Savienības veselības ministru neformālā tikšanās, nav ne īstais laiks, ne īstā vieta, jo cīņa par lielāku valsts budžeta finansējumu medicīnas nozarei notiks valdībā, pirmdienas rītā gaidāmo akciju Latvijas Radio komentēja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

“Šoreiz tā vieta un tas laiks nav izvēlēts pareizi. Nacionālajā bibliotēkā šobrīd netiks apspriests Latvijas valsts budžets un veselības budžets. Es aicinātu [arodbiedrības līderi Valda] Kera kungu nākt man palīgā uz Ministru kabinetu, kad nākamreiz būs cīņa par budžeta sadali,” teica Belēvičs.

Ministrs neplāno iziet pie protesta akcijas dalībniekiem.

Belēvičs pauda, ka Eiropas veselības ministri jau zinot, ka Latvijā ir viens no viszemākajiem finansējumiem veselības jomai un, viņaprāt, visi piekritīs, ka valstij ir jāatvēl lielāka nauda veselības aprūpei.

“Eiropas Savienībā veselības aprūpe ir nacionālas valsts kompetences lieta. Pat lielā skaitā sabraukuši uz Latviju citu valstu veselības ministri nevar palīdzēt risināt Latvijas veselības problēmas, tās mums jārisina iekšēji pašiem,” uzsvēra Belēvičs.

Jau ziņots, ka Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) 20.aprīlī, kad Latvijas prezidentūras pasākumu ietvaros Rīgā pulcēsies Eiropas Savienības veselības ministri, protesta akcijā cer pulcēt ap tūkstoš cilvēkiem.

Akcija sāksies plkst.12 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas un ilgs stundu. Akcija notiks Mūkusalas ielas pusē.

LVSADA līderis Valdis Keris stāstīja, ka aicina Latvijas politiķus jau tuvākajā laikā būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpei, lai 2020. gadā tas sasniegtu 5% no IKP, kas ļautu jūtami saīsināt rindas ārstniecības iestādēs, samazināt pacientu maksājumus un palielināt darba samaksu mediķiem.

“Diemžēl Latvijā veselības aprūpe šogad procentuāli no iekšzemes kopprodukta saņem mazāko finansējumu kopš 2001.gada, un tas ir vairāk nekā divas reizes mazāks, salīdzinot ar vidējo veselības aprūpes finansējumu Eiropas Savienībā: 3% pret 7% no IKP. Šāda Latvijas politiķu rīcība ir klajā pretrunā ar Pasaules Veselības organizācijas un EK ieteikumiem Latvijai,” uzsver arodbiedrība.

Atbalstu mediķu protesta akcijai paudusi partija “Saskaņa”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai no veselības budžeta apmaksā legālo narkotiku (alkohols, tabaka) ražotāju un tirgotāju peļņu? Tiesiskā valstī katram būtu jāatbild par savas rīcības sekām. Ja sekas ir pierādīti veselības bojājumi kāda produkta ražošanas un lietošanas dēļ, tad, taisnīgi būtu, ārstēšanai netērēt nodokļu maksātāju naudu. Lai neizskatītos, ka veselības aprūpes naudu ber caurā maisā narkomānu izpriecām, nopietni jāpārkārto likumi šajā jomā. Tiem jākļūst cilvēcīgākiem – atbildīgākiem. Sen zināms ir sinonīms: CILVĒKS – TĀ IR ATBILDĪBA.

Draugiem Facebook Twitter Google+