×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Belēvičs: Nav pamata teikt, ka situācija veselības jomā pasliktinājusies (16)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Guntis Belēvičs

Nav nekāda pamata teikt, ka situācija veselības jomā ir pasliktinājusies, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Viņš uzsvēra, ka ministrija šobrīd strādā pēc stingri noteikta rīcības plāna un gada vidū līdzekļus var prasīt tikai ārkārtas gadījumos. “Premjers sola [papildu] 35 miljonus, zinām kā vēl astoņus pārdalīt,” teica Belēvičs. “Manā ministrēšanas laikā pakalpojumu skaits ir pieaudzis. Nav nekāda pamata teikt, ka [situācija veselības jomā] ir pasliktinājusies. Rindas ir samazinājušās. Nauda veselības jomai iegūta,” sacīja Belēvičs.

Runājot par situāciju onkoloģijas jomā, ministrs uzsvēra, ka esošā situācija ir veidojusies gadiem ilgi un, lai to atrisinātu, ministrija velta visas pūles. Belēvičs pauda, ka ir jāreformē daudzas jomas, tostarp arī primārā veselības aprūpe. Vienlaikus ministrs atzina, ka veselības jomas reformas nav “slēdža pagriešana”. “Tās ilgs vairākus gadus. Svarīgi, lai katru gadu ir labāk un labāk,” teica Belēvičs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Veselības ministrija (VM) iesniegusi valdībā ziņojumu par veselības aprūpes pakalpojuma grozu un valsts finanšu iespējām segt pakalpojumu izmaksas. Ministrija nav gatava atteikties no neviena no pakalpojumiem, uzsverot to savstarpējo saistību ārstniecībā. Lai to visu nodrošinātu nepieciešams divas reizes lielāks finansējums nekā pašlaik – gadā 1,4 miljardi eiro. Šogad ārstniecības budžets ir 713 miiljoni eiro.

“Mūsu uzdevums bija nodefinēt grozu atbilstoši finansējumam. Ziņojumā ir aprakstīta situācija valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā, ko var par šo finansējumu nodrošināt. Bet tā ir runa par pieejamību, kas ir iemesls rindām un kāpēc ir lieli līdzmaksājumi pacientiem. Ministrijas skatījumā pakalpojumu klāsts, kāds tiek nodrošināts, tas ir jāsaglabā un jānodrošina uz priekšu,” par secinājumiem stāsta Šneiders.

30% valsts iedalītā finansējuma veselības aprūpei novirza neatliekamai palīdzībai slimnīcās, 17,5% kompensējamām zālēm, 16% ir sekundārai ambulatorai palīdzībai, bet 10,6% ir primārai veselības aprūpei. Atsevišķiem pakalpojumiem finansējuma apjoms ir zems – plānveida stacionārai aprūpei nepilns 1%, rehablitācija pieaugušajiem 0,4%, bet paliatīvai aprūpei – 0,09% no visa veselības aprūpei plānotā finansējuma.

Jau ziņots, ka valdības rīcības plāns paredz veikt reformas četros virzienos – pārskatīt veselības pakalpojumu finansējumu un pieejamību; izstrādāt jaunu veselības sistēmas finansēšanas modeli; pārskatīt veselības sistēmas un pakalpojumu sniedzēju struktūru; izveidot un attīstīt e- veselības sistēmu.

Iepriekš izskanējuši aicinājumi VM nodefinēt, ko nozīmē Satversmē garantētais medicīniskās palīdzības minimums, ko apņemas apmaksāt valsts.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Kāpēc izdzēsāt manu komentāru ku rakstīju ka viņam jāpārbaudās trako mājā, jo normāls tādus muegus domādams neizdomās.

 2. Ar pilnu pārliecību var teikt, ka no pacientu viedokļa ir pamatojums teikt, ka situācija veselības un medicīniskās palīdzības jomā ir jūtami pasliktinājusies.

 3. Varbūt sūtīt 2 sanitārus ? Tas Rīgas kungs sāk ….

 4. ,,nav pamata,, tikai šodien pērkot tās pašas zāles,ko pagāšgad pirku pa5,25 šodien maksāja 9,86…skaisti,vai ne?

 5. kāds bezkaunis!Tik traki kā Beleviča laikā vēl nekad nav bijis un laikam arī nebūs,jo trakāk jau nevar būt.Bezgodis,gan jau dieviņš viņam atmaksās par latviešu tautas apzinātu iznīcināšanu.

 6. BELĒVIČ; KO SAKA ŠIE DATI?????
  “”Latvijā – augstākā grūtnieču mirstība ES. Dzemdību namā katastrofāli trūkst speciālistu ..””

 7. kad šis .. tika pirmo reizi krēslā, lai balstitu savu biznesu, atbrauca uz Daugavpili un solīja, ka gada laikā panāks, lai diennakts slimnīcā samazinātos divas reizes. Bet kā maksāja 10 eiro, tā maksā. Pat II grupas invalīdiem un cilvēkiem virs 80 gadiem! Nez kāpēc vairāk uz Daugavpili nebrauc. Es kārtējo reizi ietu uz tikšanos…

 8. Tauta,ēdīsim briežu pautus,būsim veseli!

 9. Vakar zvana man no poliklīnik.Biju pierakst;ījies pie urologa par maksu,j ar nosūtījumu nav reālu iespējutikt.Piezvanīja(paldies!) ,atgādināja par pierakstu,piebilda- la ņemu par 5.00 eur vairāk naudu līdzi,jo maksa bija-12.00,tgad esot jau 17.00.
  Jauki!Kā tai dziesmā- viss kārtībā ,viss kārtība mana kundze….
  Jā,ministra kungs, viss kātībā,ejam uz grunti,jo pensionāram atliek tik zārku pasūtīt,jo apmeklēt ārstu nav naudas un zālēm tās arī nepietiek

 10. Tas Beļevičs piekopj tikpat trulu melošanas politiku kā te viens “komentētājs” grafists – viss iet uz augšu, viss iet uz labu ???

 11. Belēvič, ko tu pīpē? Mums tak iet uz leju katastrofālā tempā! Gunti, mosties, neguli, kamēr tauta nu jau patiešām mirst!

 12. Belēviča kungs prot skaisti runāt. Viņš runā par naudu, kura vajadzīga veselības aprūpei. Nauda, protams, ir vajadzīga, bet kā ministrs paskaidros to, ka šī gada sākumā parakstīja izmaiņas likumdošanā, kas atņem iespēju c-hepatīta slimniekiem saņemt savas internetā pasūtītās un nopirktās zāles no Indijas??? Vai tas uzlabo šo slimnieku ārstēšanas iespējas? To slimnieku, kuriem valsts, līdzekļu trūkuma dēļ, ārstēšanos pret c-hepatītu nevar nodrošināt un kuriem arī pašiem nav līdzekļu, lai par desmitiem tūkstošu eiro pirktu šīs zāles Belēviča dēlam piederošajā aptieku tīklā??? Šie slimnieki vienkārši ir nolemti nāvei. Bet Belēviča kungs apgalvo, ka situācija veselības jomā nav pasliktinājusies.
  Cik zemiski!

 13. Vidējās algas zemākas starp Baltijas valstīm, bet vienas dienas maksa slimnīcā vai 5 x lielāka nerunājot par operācijām, rindas uz izmeklēšanām joprojām mēnešu garumā pat arī par savu naudu, par kvotām nerunājot. Kādas algas ārsta palīgiem? Kad atcelsiet patvaļīgi pieņemto aizliegumu c- hepatīta slimniekiem saņemt zāles no Indijas? Vai tiešām Jūs kā veselības ministru un ZZS partijas pārstāvi, cilvēku, kuram būtu pirmajam jābūt ieinteresētam valsts cilvēku veselības uzlabošanā tas nerūp?

 14. Mīļo pusieti, apdomā, ko saki!!! Un no kura skatu punkta vērtē….

 15. vai tā ir jaunākā “anekdote” no “veselības” ministra puses?…kurā vietā jāsmejas???…

  • .. tam Beļēvičam ! Medicīna ir tik zemā līmenī nolaista ,ka vairs zemāk nav kur krist ! PSRS laikos visi vēža slimnieki tika labāk ārstēti ,kā tagad .Visi tik gaida aploksnes naudas -slimnieki mirst ,jo nabadzības līmenis Latvijā ir ļoti liels,bet medicīnā visam ir PASAKAINI lielas cenas . Krievijā zāles maksā 4-5 reizes lētāk ,tad padomājat ,kādas ir mūsu cenas !!!Muceniece savas izgudrotās PRETVĒŽA zāles ,mirstot novēlēja pacientiem atdot par brīvu -,bet ko dara mūsu Latvijas aptieku pārvaldnieki -prasa par šīm zālēm lielu naudu un to bāž savā kabatā ,jo viņas ir domātas pa brīvu . .. -GAN DIEVS VIŅUS SODĪS PĒC PILNAS PROGRAMMAS !!! Ar godīgu darbu neviens nevar kļūt par miljonāru. G.Beļēviču vajag atbrīvot no amata ! Zināt taču,ka ir teiciens :,, Paēdušais neēdušo nesaprot,, !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+