×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Belēvičs neņem vērā Straujumas lūgumu un pārceļ ZVA direktores vietnieci citā amatā (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) neņems vērā Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) lūgumu un no piektdienas pārcēlis Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktores vietnieci Daci Ķikuti citā amatā – Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā (VTMEC), aģentūra BNS noskaidroja Veselības ministrijā.

Straujuma ceturtdien lūdza apturēt Belēviča rīkojumu par Ķikutes pārcelšanu citā amatā un pieprasīja Veselības ministrijai sniegt skaidrojumu par šo situāciju.

Veselības ministrija ceturtdien informējusi valdības vadītāju par to, ka nav tiesiska pamata pārskatīt veselības ministra pieņemto lēmumu par ierēdņa pārcelšanu citā amatā viena resora ietvaros, jo likums nosaka, ka viena resora ietvaros ierēdni pārceļ amatā citā iestādē ar ministra rīkojumu.

Tāpat ministrija, atsaucoties uz likumu, norāda – lai nodrošinātu labu pārvaldību, īpaši civildienesta uzdevumu efektīvu izpildi un sabiedrības uzticību civildienestam, kā arī veicinātu ierēdņa kvalifikācijas izaugsmi, ierēdni, neizsludinot atklātu pretendentu konkursu un motivējot pārcelšanas pieļaujamību un lietderību, var pārcelt jebkurā citā ierēdņa amatā uz noteiktu vai nenoteiktu laiku tajā pašā vai citā iestādē.

Ķikute, ministrijas ieskatā, ir pārcelta uz viņas kvalifikācijai un profesionālajām iemaņām atbilstošu amatu, jaunā darba vieta atrodas tajā pašā pilsētā, pārcelšanas rezultātā ir saglabāta esošā mēnešalga.

Jau vēstīts, ka Valsts kanceleja norādīja, ka šāda Veselības ministrijas rīcība apdraud valsts pārvaldes politisko neitralitāti un neatbilst labas pārvaldības praksei, kā arī tiesvedības gadījumā valstij var radīt finansiālus zaudējumus.

ZVA ieskatā rīkojums neatbilst normatīvo aktu prasībām, tāpēc aģentūra ir vērsusies Valsts kancelejā ar lūgumu vērtēt pārcelšanas rīkojuma tiesiskumu.

Valdība otrdienas sēdē uz nedēļu atlika lēmuma pieņemšanu par Veselības ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu, kas paredz atsevišķu ZVA funkciju pārdali Veselības inspekcijai un Veselības ministrijai.

Straujuma sacīja, ka visu “Vienotības” ministru un savā vārdā šā jautājuma izskatīšanu atliek uz nedēļu. Viņa lūdza Belēviču ieceri pārrunāt ar nozari. “Esmu saņēmusi daudz iebildumu, un es gribētu arī pakonsultēties ar KNAB,” teica valdības vadītāja.

Belēvičs valdības sēdē norādīja, ka vēlas, lai priekšlikums tiek atbalstīts otrdien, tomēr norādīja, ka Straujuma ir Ministru kabineta vadītāja un viņš nevar iebilst pret Straujumas lēmumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. TIEŠI TĀ!!! MINISTRAM IR JĀBŪT SAVAI TEIKŠANAI, CITĀDI NAV VĒRTS VADĪT KAUT VIENU MINISTRIJU LATVIJAS VALDĪBĀ!!! JA MINISTRA LĒMUMS UN PAMATOJUMS IR NIEKA VĒRTI, TAD NAV JĀBRĪNĀS, KA ESAM TUR, KUR ŠOBRĪD ESAM – VIENĀ NO PĒDĒJĀM VIETĀM ES KĀ NABADZĪGĀKĀ VALSTS!!! BELĒVIČS VĒLAS SAKĀRTOT TRAKĀKO NO MINISTRIJĀM, TAD ĻAUJIE, STRAUJUMAS KUNDZE, TO DARĪT!!! JŪS TAČU NOTEIKTI TIK LABI NEPĀRZINĀT VESELĪBAS MINISTRIJU KĀ BELEVIČS!!????????!!!!!!!!!!

 2. Piekrītu Belēvičam Atbildēt

  Ministram ir jābūt arī pašam savai teikšanai! Citādi atkal būs kārtējais čiks! Un turpināsies stagnācija!

  • Katramm savā vienkāršībā, jābūt skaidram, ka ministrs ir politiska figūra valstī. Bet politika valdībai ir viena. Var jau redzēt, ka Straujuma ir galīgi izlaidusi valdību ja Belevičam vel speciāli prasās publiski apzināties, ka viņam jāpilda ministra prezidenta norādijumus. Katrs gāž kas ienāk prātā.

 3. domāju ka te jārok dziļāk.tas nebūs vienīgais iemesls

 4. Kā bijusī ierēdne, Straujuma nevilšus solidarizējās ar aģentūras ierēdnēm.

  To aģentūras lapseņu pūzni sen derēja izspārdīt! To saku es, kam kādreiz bija nopietnas veselības problēmas, steidzami bija vajadzīgs attiecīgs medikaments un kam ar šo kantori ir iznākušas darīšanas. Lai palīdzētu vajadzīgo medikamentu dabūt, ierēdnieciskās vecenes draudēja aptiekām ar sodu, ja to man sagādās. Dažas aptiekas nobijās, bet Belēviča toreizējā Saules aptieka to ātri sagādāja, un par parasto cenu.

  Belēvičs ir ministrs savā vietā, mazliet saviļņo medicīnas sastāvējušo dīķi, bet tas daudziem nepatīk, tāpēc iet žēloties pat pie premjeres, – jo tai mīksta sirds, varbūt sapratīs un varēs turpināt rullēt tāpat kā līdz šim. Bet kas ir svarīgāk – birokrātisku ierēdņu krēsls vai cilvēku veselība?

 5. ka ministrs ir savas nozares pārzinātājs!!! Premjere NEVAR izzināt visu ministriju darba specifiku, bet katrs ministrs ir TIEŠI TAS, KURAM TAS IR PIENĀKUMS!!! Vai tad ir slikti, ja BEĻEVIČS PĀRZIN VESELĪBAS MINISTRIJU UN ZINA DARBINIEKUS, KO KURŠ UN KĀ DARA???????????? Domāju, ka nevienam tur NAV JĀIEJAUCAS UN JĀPAZEMO MINISTRS!!! KAS TO ZIN, KAS PAR ĪSTO IEMESLU IR TĀDAM VIŅA LĒMUMAM!?? NEKAS NERODAS NO ZILĀ GAISA UN JA KĀDU GRIB VAINOT, TAD ABUS DIVUS, JO PAGALE VIENA NEDEG!!!! Prezidente šinī gadījumā nekādi nevar būt fikcija, jo tad viņai JĀPĀRSKATA ARĪ CITU MINISTRU DARBOŠANĀS VAI NEDARBOŠANĀS!?? Domāju, ka ir ĻOTI labi, ja ministrs BEIDZOT GRIB SAKĀRTOT TO 25 GADUS KRĀTO ČŪSKU PŪZNI UN LIKVIDĒT NAUDAS PAZUŠANAS KRĀTERI MEDICĪNĀ!!?

 6. Tagad varēsim redzēt, vai Straujumai ir kāda teikšana vai arī viņa kā minisru prezidente ir tikai fikcija.

Draugiem Facebook Twitter Google+