×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Belēvičs: Par bērnu ēdināšanu skolās kompromisu ar pārtikas ražotājiem nebūs (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Attiecībā uz normām par bērnu ēdināšanu skolās nekādu kompromisu nebūs, nekādā gadījumā nenāksim pretī pārtikas ražotājiem, šodien telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Tā ministrs atbildēja uz jautājumu, vai ir iespējami kādi kompromisi starp Veselības ministriju un pārtikas ražotājiem saistībā ar priekšlikumu ieviest akcīzes nodokli šokolādei, sālim, cukuram un citiem produktiem.

Savukārt Pārtikas ražotāju federācijas vadītāja Ināra Šure sacīja, ka ražotāji ir gatavi veikt un jau veic pārmaiņas tehnoloģijās, lai samazinātu veselībai kaitīgās sastāvdaļas. Viņa arī skaidroja, ka būtu jārunā kategorijās ieteicams un neieteicams, nevis veselīgs un neveselīgs. Šure pretēji veselības ministram norādīja, ka Eiropas Savienībā neesot noteikta definīcija, kas ir veselīgs un neveselīgs.

“Bez šaubām, ēšanas paradumi ir jāveido, bet tie jāsāk ar ģimeni un skolu. Nedrīkst aizmirst arī fiziskās kustības,” sacīja Šure. Viņa arī vaicāja, kāpēc tā vietā, lai noteiktu akcīzes nodokli neveselīgiem pārtikas produktiem, nevarētu samazināt pievienotās vērtības nodokli veselīgiem produktiem.

Ministrs skaidroja, ka esošajā valsts budžeta situācijā tas nav iespējams. Viņš arī pauda, ka neveselīga pārtika padara sabiedrību slimu, patlaban 40% no populācijas ir ar lieko svaru vai aptaukošanos. Galvenais ministrijas mērķis ir mainīt cilvēku ēšanas paradumus, uzsvēra Belēvičs.

Pārtikas ražotāju federācijas vadītāja arī minēja, ka jaunās normas ražotājiem radītu papildu izmaksas no 10 000 eiro līdz pus miljona eiro apmērā. Faktiski sadārdzinātos visa pārtika, viņa teica.

Tikmēr ministrs prognozēja, ka līdz ar neveselīgo produktu realizācijas samazināšanos pieaugtu veselīgās pārtikas patēriņš. Tā ražotājiem tiktu daļēji kompensēti zaudējumi. Konkrētu aprēķinu Belēvičam gan nav.

Vēl Šure vaicāja ministram, kā tiks kontrolēts neveselīgo produktu patēriņš sabiedriskās ēdināšanas vietās. Belēvičs atbildēja, ka sāls trauks sabiedriskās ēdināšanas vietās nevarēs brīvi stāvēt uz galda. “To varēs palūgt, bet vienkārši pastiept roku un paņemt nevarēs. Tas ir kaitīgs ieradums,” sacīja ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Klausījos šorīt Beļeviču un Šuri. Kaut kāds absurds! Izglītoti cilvēki runā kā pamatskolnieki. Cukurs vai šokolāde esot kaitīgi produkti, jo tā esot nosprieduši ierēdņi no Pasaules veselības organizācijas. Un mūsējie piebalso – jā, jā, tā ir , kaut īstenībā tie ir nekaitīgi pārtikas produkti,tikai ar augstu enerģētisko vērtību. Fiziskā darba strādnieki, sportisti un citi, kas ir draugos ar fizisku slodzi jums pateiks, ka runājat muļķības – tie nav nekādi kaitīgi produkti! Iedosim Beļevičam lāpstu, lai viņš kādu nedēļu parok grāvi, bet cukuru saturošus produktus nedosim ēst, redzēsim, cik ilgi viņš izturēs! Kaitīgi šie produkti ir tikai sliņķiem, tiem, kas bēg no fiziskas piepūles, kustībām un fiziska darba un tādi diemžēl ir liela daļa pilsētnieku. Bet tāpēc jau nav jāvaino enerģētiskie produkti un tas ir godīgi jāpasaka, ka pie vainas ir paši cilvēki.

Draugiem Facebook Twitter Google+