×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. decembris, 2016
Drukāt

Belēvičs par goda un cieņas aizskārumu no Apiņa vēlas piedzīt 100 000 eiro (13)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Guntis Belēvičs

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs vērsies tiesā par goda un cieņas aizskārumu un 100 000 eiro mantiskās kompensācijas piedziņu no Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta Pētera Apiņa.

Pieteikums iesniegts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, kas lietu paredzējusi skatīt nākamā gada 9.februārī.
Belēvičs tiesai skaidro, ka viņš veic aktīvu sabiedrisko darbību un palīdz sabiedrības locekļiem, tāpēc bijušajam ministram ir svarīgs viņa “kā godīga cilvēka, zinoša profesionāļa, spējīga vadītāja novērtējums profesionāļu jeb ārstu, medicīnas personāla, pacientu un arī sabiedrības acīs”.

Prasītājs iesniegumā tiesai pauž viedokli, ka Apinis aktīvi nodarbojas ar publicistiku, tomēr ne vienmēr ir
objektīvs un patiess, un nereti esot pilnīgi nepamatoti aizskarošs. Pēc Belēviča domām, attiecībā pret viņu Apinis esot izvērsis plašu apmelošanas un goda un cieņas aizskaršanas kampaņu, kuras mērķis esot bijis “nodarīt būtisku kaitējumu prasītājam, diskreditējot viņu pēc iespējas plašāk sabiedrības un atsevišķu indivīdu acīs”.

Belēvičs domā, ka Apinis esot izvērsis kampaņu pret viņu, jo toreizējais ministrs atteicies “apmierināt atbildētāja godkāri un finansiālo ieinteresētību sev vēlamajā amata saņemšanā”. Konkrētajā gadījumā Belēvičs atsaucas uz savu lēmumu neiecelt Apini Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdē.

Kādreizējais ministrs tiesai uzskaitījis pāris publikācijas, kas, pēc viņa domām, ir neobjektīvas, nepatiesas, godu un cieņu aizskarošas. “Atbildētājam kā augsta līmeņa profesionālim ārstniecības jomā ir zināms, ka šie ir nepatiesi fakti, kurus viņš tīši izplatīja nolūkā kaitēt prasītājam, diskreditējot prasītāja reputāciju sabiedrības acīs,” prasībā uzsver politiķis.

Belēvičs lūdzis tiesu atzīt par nepatiesām un prasītāja godu un cieņu aizskarošas konkrētas ziņas, uzlikt par pienākumu Apinim atsaukt norādītās ziņas, atsaukumu publicējot tajos pašos plašsaziņas līdzekļos, kuros tās tika izplatītas, tādā pašā formātā un vietā, apmērā un ilgumā. Tāpat pieteicējs lūdzis uzlikt par pienākumu Apinim viņam rakstveidā atvainoties, kā arī publiski atvainoties norādītajos medijos.

Apinis gan par ierosināto tiesvedību komentārus aģentūrai LETA sniegt nevēlējās. “Belēvičam patīk tādas lietas darīt, es to nekomentēšu,” tā sacīja LĀB vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. VAI DAKTERIS APINIS PĒC BELĒVIČA DOMĀM MILJONĀRS??????????????

 2. Ja cilvēks BEZ goda un sirdsapziņas no otra prasa 100000, tad KO PRASĪT LATVIEŠU TAUTAI, KURAS GODU UN SIRDSAPZIŅU MĪDA KATRU DIENU!?????????????????

 3. …bet varbūt tiesa atzīs, ka veselība čupā un nav pieskaitāms, tādus taču netiesā. Visiem tak piemetas..

 4. Belevičs mācību dabūja, Apinim to dabūt nebūtu ar ļaunu.

 5. Āksts. Nevar tiesāties par to kā nav.

 6. Tā mēs uzzinām ka gods un cieņa ir Beļēvičam , Bondaram , Savickim. Beļēviča gods 5 eur , ne vairāk , cieņa 7-8 .

 7. ujobišče vulgaris Atbildēt

  Lai nu abiem TĒRĒTAJIEM veicas! LV publika vismaz varēs pasmieties, jo līdz medicīnai šiem abiem kā līdz Mēnesim …

 8. LR KRIMINĀLLIKUMS
  .
  145.pants. Nelikumīgas darbības ar fiziskās personas datiem

  (1) Par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, ja ar to radīts būtisks kaitējums, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 2 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

  (2) Par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, ja tās izdarījis personas datu apstrādes pārzinis vai operators atriebības, mantkārīgā vai šantāžas nolūkā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 4 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

  (3) Par personas datu apstrādes pārziņa vai operatora vai datu subjekta ietekmēšanu, pielietojot vardarbību vai draudus vai ļaunprātīgi izmantojot uzticību, vai ar viltu nolūkā veikt nelikumīgas darbības ar fiziskās personas datiem, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 5 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
  .
  157.pants. Neslavas celšana

  (1) Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), — soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

  (2) Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī — soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 9. Pareizi. Apinis ir bijis pie medicīnas klāt augšējiem ešeloniem, visus ministrus nograuzis, tagad laiks atvērt maku un maksāt. melnais kardināls, par neko neatbild, bet gudrs kā siins!

 10. palīdz sabiedrības locekļiem atbrīvoties no naudas, pērkot šamējā brīnumzāles(cenas ziņā).
  .
  Pēc principa: iespļauji sejā [sabiedrībai] – šie vēl kauties līdīs ?

 11. Nabadziņs,naudiņa aptrūkusies…kā var atgūt reputāciju ja tā sen ir pazaudēta! ;))))

 12. Piem., no manis nevar prasīt 100 000€, jo man tādas naudas nav. Man mav reputācijas. Ja cilvēks ir ilgi grāvis manu pašvērtējumu, es taisītu porču. Ja ir mašīna jeb iespēja pārvietoties un mazbiet naudas, tad taisītu dzimtas lāstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+