×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Belēvičs rīkojas uz savu galvu. Finanšu ministrija ir nepatīkami pārsteigta, ka tiek apieta valdība (25)

Foto-LETAFoto-LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Veselības ministrija (VM) ir pārtraukusi Rīgai un reģionam paredzēto ātrās medicīniskās palīdzības automašīnu iepirkuma konkursu ārpakalpojumā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) veselības ministra Gunta Belēviča uzdevumā ir izsludinājis jaunu konkursu par 40 operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu iegādi finanšu līzingā. NMPD līgums ar Adigjozala Mamedova uzņēmumu “Rīgas sanitārā transporta autobāze”, kas nodrošina Rīgas reģiona centru ar dažāda vecuma “Mercedes” un “Volkswagen” markas ātrās palīdzības automašīnām, beigsies 28. aprīlī. Lai likvidētu viena privātuzņēmuma prāvu naudas āderi, VM ir nolēmusi pati iegādāties mašīnas, algot šoferus un veikt šo mašīnu tehnisko apkopi.

NMPD sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Bukša informēja, ka līzinga laiks ir pieci gadi, un, ņemot vērā iepirkumus, kas rīkoti ātrās palīdzības automašīnu iegādei reģionos, vienas mašīnas cena varētu būt aptuveni 100 000 eiro. Konkursa pretendentiem ir jāsagatavo divi piedāvājuma varianti – pirmajā variantā jāparedz, ka NMPD veic pirmo iemaksu 10% apmērā no piedāvātās līgumsummas par 40 automašīnām, bet otrajā variantā – ka pirmā iemaksa būtu 15 procenti. Iepirkuma konkursam ir jābeidzas 2. februārī, un jau maijā jābūt piegādātām pirmajām mašīnām, bet līdz oktobrim – pārējām. Šim nolūkam VM šogad papildus būs nepieciešami vēl 379 tūkstoši eiro, pastāstīja ministrijas preses sekretārs Oskars Šneiders. Tas, cik liela naudas summa no budžeta būs vajadzīga nākamajos četros gados, tiks atklāts tikai tad, kad beigsies iepirkuma konkurss.

Finanšu ministrija (FM) ir nepatīkami pārsteigta par jauna konkursa rīkošanu, apejot valdību. FM komunikācijas departamenta vadītājs Aleksis Jarockis, paužot finanšu ministra un citu amatpersonu viedokli, norādīja, ka līzings uzliek ilgtermiņa finansiālas saistības valsts budžetam un ka, ņemot vērā Valsts budžeta vadības likumu, šāda konkursa sludināšana nedrīkst notikt bez jautājuma izlemšanas Ministru kabinetā. “Finanšu ministrija jau tagad redz, ka, mainot operatīvo transportlīdzekļu nodrošināšanas sistēmu, pakalpojums sadārdzinās. Ministrija ir pieprasījusi Veselības ministrijai iesniegt detalizētus aprēķinus par vairākām ļoti būtiskām pozīcijām,” sacīja Jarockis un uzsvēra, ka veselības aprūpes budžets šogad ir palielināts par 31 miljonu eiro un papildu nauda nav plānota.

Savukārt VM pārstāvis O. Šneiders, vaicāts, kāpēc konkurss izsludināts, pirms valdība tam devusi savu piekrišanu, atbildēja, ka mašīnu iegādi līzingā nedrīkst novilcināt – līdz maijam vairs nav daudz atlicis, tāpēc jārīkojas operatīvi.

Jautājuma virzīšana valdībā bija paredzēta jau aizvadītā gada decembra pirmajā pusē, taču tas tika atlikts, jo FM nedeva savu saskaņojumu. Iecerētais lēmums ir jāsaskaņo arī ar Tieslietu ministriju, un tikai tad to var apspriest Ministru kabinets.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Cepuri vai skustiņu nost Beļeviča priekšā !!Sen to vajadzēja.Tas Mamedovs uz mūsu rēķina pelna miljonus,piemet Vienotībai sīknaudu vēlēšanām 6000 un nodokļu maksātājiem ,kā ar bankām,air Baltic,vagoniem,kuģiem,”LM”utt.plēš trīs ādas pār acīm? Vai nav pienācis laiks par tiem zaudētiem miljoniem to kādam pieprasīt ATSKAITES ???Saliekat visus šos zaudētos miljonus un būs gan savi ātrie,gan pienācīgas algas skolotājiem,ārstiem.Lai gan nekas nenotiks,jo vēl arvien nozombētā tauta pirmā vietā reitingos savēl lielāko Latvijas APZADZĒJU!Kur tālāk?Kāds ellē tautas vēlēts prezidents?!Tas taču arī būs valsts lielākais apzadzējs!Labāk jau mazāko zaglīti.Tā izskatās,ka lielais plēsējs piebeigs KNABu !!!Kā Krievija,rāpjamies ATPAKAĻ !!!Lasīt var tikai” LA” un” IR”.TV kaut kāds ārprāts!Latvijas TV tukšs,krievijas – Gēbelsa/Putina propoganda un krimiķi ar asis šķīšanu !! ZOMBĒŠANA !!

 2. Tādiem vajadzētu būt visiem mūsu ministriem!

 3. Finanšu ministrija tik pat nepatīkami pārsteigta arī par sabiedrības vēlmi noteikt samazinātu PVN likmi pārtikai,kā visā pasaulē!

 4. Pelēkais kardināls ar ministra algu -FM komunikācijas departamenta vadītājs Aleksis Jarockis, paužot finanšu ministra un citu amatpersonu viedokli, norādīja, ka līzings uzliek ilgtermiņa finansiālas saistības valsts budžetam un ka, ņemot vērā Valsts budžeta vadības likumu, šāda konkursa sludināšana nedrīkst notikt bez jautājuma izlemšanas Ministru kabinetā. “Finanšu ministrija jau tagad redz, ka, mainot operatīvo t…..

 5. Sliekas sāk bāzt galvas laukā. Nu protams, ka ministram ir jāiekļaujas tajā naudas summā, kas tika tērēta šī ārpakalpojuma pirkšanai iepriekš.

 6. Atbalstu Veselības ministru! Atbildēt

  Gods un slava! Beidzot ministrs, kas pieņem drosmīgus, patstāvīgus lēmumus! Vismaz cerība, ka šajā nozarē būs pozitīvas pārmaiņas.

 7. Jautājums ir ļoti nopietns sabiedrībā jaušams atbalsts ministram , ja tiks likti šķēršli viņa plāniem – valdībai var rasties problēmas sabiedrības atbalstā , vai ne ?

 8. Kā Finanšu ministrija var būt pārsteigta? Pārsteigumu parasti pauž kāda fiziska persona. Sāk kviekt tie sivēntiņi, kam silē bira arī no Mamedova kantora.
  Diemžēl paredzu, ka atrikšos arī kāds treknāks kuilis un izstums Belēviču no šīs kūts. Viens nav cīnītājs. Ja nu vienīgi ar tautas atbalstu.

 9. Malacis! Nav ko gaidīt uz tiem muļļām valdībā, kas lūko, kā no darījuma nogriezt sev kādu pīrāga daļu.

 10. Super! Vismaz viens normāls ministrs,kas nebaidās pieņemt patstāvīgus lēmumus. Korumpanti, kam atlec no Mamedova naudiskās pabiras, tagad trakos ne pa jokam. Kā nekā 50 milj. gar degunu. Paldies Guntim! Vismaz tiks radītas jaunas parasto cilvēku (šoferi, mehāniķi, dispepceri un citas) darba vietas, kur maksās legālu algu. Kaut vairāk tādu lēmumu!

 11. Vilcinās tagad pielaidi!

 12. Pirmais patstāvīgi domājošais veselības ministrs!

 13. sociāli atstumtais Atbildēt

  tieši tā ! vai – labas parvaldības likums būtu tukša skaņa ? Ekoinomikas ministriju – IZFORMET !

 14. Visu cieņu ministram par drosmi nostāties pretīm zagļu mafijai!

 15. Ministrs uzkāpis uz ” astes” noziedzīgajai huntai !!! Turies Gunti ! Tūlīt no visām malām tev uzbruks suņpurņi – zagļu un blēžu roklaižas !

 16. Belevica kungam ar cienu paldies

 17. Turklāt skaidrs, ka ministrelis tagad darbosies diezgan operatīvi, kamēr nav pamatoti izmests..

 18. “VM ir nolēmusi pati iegādāties mašīnas, algot šoferus un veikt šo mašīnu tehnisko apkopi.” Ar VM šeit tiešām domāts Veselības ministrija nevis SIA “Varenā mašīnbūve”. Cerams, ka visiem mehāniķiem vieta ministrijas kabinetos ir paredzēta?
  ZZS pakalpiņmediji bļauj, ķeriet zagli, bet tikmēr Belevičs izkārto ieprikumiņu savam draudziņam Sķēlem

 19. Jau 1990.gados bija skaidrs, ka pašiem uzturēt ministrijia savu autoparku būs dārgāk. Kāpj ministrs uz jau zināma grābekļa.

 20. Tagad skaidri redzams, ka valsts naudas izšķērdētājiem ir atbalsts no dažiem valdības vīriem Belēvičam kungam ir jārēķinās, ka būs milzīga pretdarbība. Jo shēmotāji ir satraukušies, ka nauda var izslīdēt no rokām .Ministra kungs, dariet visu iespējamo, tas ir jūsu kā ministra prestīža jautājums. Jūs pieņēmāt valstij izdevīgu lēmumu, tikai nepadoties!

 21. Kauns Finanšu ministrijai, kas decembrī bloķē jautājuma izskatīšanu valdībā, bet tagad sūdzas, ka tomēr Belēvičs spēja pieņemt pareizu lēmumu apejot bloķētājus!

 22. Lai likvidētu viena privātuzņēmuma prāvu naudas āderi, VM ir nolēmusi pati iegādāties mašīnas, algot šoferus un veikt šo mašīnu tehnisko apkopi.

 23. Lielas siles menedzeri Atbildēt

  Dusmigi, ka kads uzdrosinajies apiet ierasto labumu sadales proceduru… Un pat iedomajies ka var rupeties par to vai nauda lietderigi izlietota!! Sokejosi bistams siles stabilitates traucejums!!!! Ta tacu nedrikst!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+