Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
22. augusts, 2015
Drukāt

Belēvičs vēl nezina, vai viņa pielaidi valsts noslēpumam pagarinās

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) solījis veselības ministram Guntim Belēvičam (Zaļo un zemnieku savienība) laicīgi sniegt atbildi, vai viņam tiks pagarināta pielaide valsts noslēpumam.

Belēvičs aģentūrai BNS norādīja, ka jautājumu par pielaides noslēpumam piešķiršanas izvērtēšanas termiņiem SAB vadītājam Jānim Maizītim uzdevis kādā no Ministru kabineta (MK) sēžu slēgtajām daļām citu ministru klātbūtnē. Par šo jautājumu ministram un SAB priekšniekam bijusi tikai viena saruna.

“Šobrīd man pielaide [valsts noslēpumam] ir, un es apmeklēju MK atklātās un slēgtās sēdes. Tāpat man nav nekādu indikāciju, ka pielaidi valsts noslēpumam man varētu nepiešķirt,” sacīja ministrs, piebilstot, ka viņam piešķirtās pielaides valsts noslēpumam termiņš ir vairāk kā divi mēneši.

Aģentūra BNS vēstīja, ka 31.martā Belēvičs paziņoja, ka viņam ir piešķirta pielaide valsts noslēpumam uz septiņiem mēnešiem.

Ministrs, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, kādēļ, viņaprāt, pielaide noslēpumam piešķirta uz īsu laiku, atbildēja, ka “tā ir dabas parādība”. “Man nav nekāda izskaidrojama. Es uzskatu, ka SAB strādā profesionāli cilvēki, viņi dara savu darbu, un, ja viņi ir nolēmuši uz septiņiem mēnešiem, tad uz septiņiem,” viņš komentēja.

Savukārt SAB aģentūrai BNS norādīja, ka likums “Par valsts noslēpumu” nosaka, ka speciālās atļaujas izsniedz uz noteiktu termiņu, bet ne ilgāku par pieciem gadiem. “Speciālās atļaujas spēkā esamības termiņam nav obligāti jābūt pieci gadi. Katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli un termiņš, uz kādu ir izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, var atšķirties,” teica SAB.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+