×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Belēvičs: Veselības aprūpē naudas nepietiek (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Iepazīstoties ar Veselības ministrijas ierēdņu sagatavoto informāciju, veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) secinājis, ka līdzekļu veselības aprūpes nozarē nepietiek.

Ministrs žurnālistiem gan negribēja atklāt, par kādām summām ir runa, taču, iespējams, trūkstošais finansējums būs jāmeklē, neprasot papildu finansējumu no valsts budžeta. “Skaidrs, ka būs jāmeklē iespējamās rezerves nozares iekšienē,” noteica ministrs, piebilstot, ka līdz šim jau ministrija saņēmusi lielas summas. Viņš solīja, ka šo summu izlietojums tiks skatīts kā caur palielināmo stiklu, lai vērtētu, vai tās ir izlietotas atbilstoši noteiktajiem mērķiem.

Veselības ministrija aprēķinājusi, ka jauno politikas iniciatīvu īstenošanai nepieciešami 108 miljoni eiro, taču jau tagad skaidrs, ka visu nepieciešamo finansējumu nebūs iespējams saņemt. Tāpēc par konkrētām summām, ko varētu pārdalīt nozares iekšienē, ministrs runāšot tad, kad zinās, cik kopumā veselības aprūpes nozarei nākamgad tiks no valsts budžeta.

Taču par atsevišķām summām ministram gan neesot bažu, ka tās tiks piešķirtas. Piemēram, lai kompensētu ar minimālās algas celšanu saistītos izdevumus – šis jautājums vairs nebūšot uz nozares pleciem, kā tas bijis līdz šim. Tāpat finansējums būs tiem izdevumiem, kam jau šogad piešķirti papildu līdzekļi. “Mums izdosies palielināt bāzi par nedaudz vairāk kā desmit miljoniem eiro,” viņš skaidroja. Tomēr jautājums ir par tām programmām, ko sākuši iepriekšējie ministri, atzina Belēvičs. Viņš centīšoties šīs programmas aizstāvēt.

Jau ziņots, ka pirmais darbs, ko jaunais veselības ministrs Belēvičs uzdeva, sākot pildīt savus pienākumus, bija veikt aprēķinus, kāda finansiālā situācija ir veselības aprūpes nozarē.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. totāla inventarizācija tai bardakā un nauda vēl paliks pāri!

    • Vispirms apzināt izdevumus un izdarīt analīzi visiem liekajiem izdevumiem. Pirmsvēlēšanu debatēs pat kaut ko tādu no Belēviča dzirdēju. Un rezerves ir un lielas.

  2. Varbūt saņemties un samazināt administratīvo aparātu veselības aprūpes sistēmā!

  3. Unikāls atklājums. Kurai nozarei tad naudas pietiek?

Draugiem Facebook Twitter Google+