×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Belēvičs, visticamāk, saņēmis īstermiņa pielaidi valsts noslēpumam (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), visticamāk, saņēmis pielaidi valsts noslēpumam, tomēr tā ir izsniegta uz salīdzinoši īsu termiņu.

Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars apliecināja, ka Belēvičam ir piešķirta pielaide valsts noslēpumam. Tomēr aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Belēvičam pielaide varētu būt piešķirta vien uz sešiem mēnešiem.

Savukārt Belēvičs, taujāts, vai saņēmis īstermiņa pielaidi valsts noslēpumam, apgalvoja, ka nav iepazinies ar Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vēstules saturu. Arī uz citiem jautājumiem Belēvičs atbildēja līdzīgi un sarunu pārtrauca.

SAB Belēvičam ir nosūtījis vēstuli, kurā informē, vai viņam ir piešķirta pielaide augstākajiem valsts noslēpumiem, tomēr tās saturu birojs neatklāj.

Belēvičs aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja, ka Valsts kanceleja ir saņēmusi vēstuli, tomēr saistībā ar šodien Rīgā notiekošo veselības jautājumiem veltīto konferenci Belēvičam neesot bijis laika aiziet vēstulei pakaļ un iepazīties ar tās saturu.

Laikraksts “Diena” iepriekš pieļāva, ka Belēvičam pielaidi valsts noslēpumam varētu liegt iespējamās attiecības ar specdienestu redzeslokā nonākušo uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu saistībā ar tā kontrolēto Rēzeknes gaļas kombinātu (RGK) un šī uzņēmuma vadītāju Gunti Piteronoku.

SAB četrus mēnešus pārbaudīja, vai piešķirt Belēvičam augstākās kategorijas pielaidi valsts noslēpumam. “Kāds varbūt arī gribētu mani noņemt no trases caur pielaides neiedošanu, bet nav iemesla,” iepriekš norādīja ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kā tas iespējams, ka LZP Edgars Tavars paziņo faktu, ka pielaide piešķirta pirms pats Belēvičs ar vēstuli Valsts Kancelejā nav iepazinies? Vai biedram Tavaram ir kāda īpaša pielaide dokumentiem, kas ienāk Valsts Kancelejā? Kas notiek Latvijā?

  2. Tā kā Belēvičs ir viens no spēcīgākajiem visu neatkarības atjaunošanas laika Latvijas ministriem, tad, protams, politiskie pakalpiņi, biznesa haizivis nepieļaus viņa darbošanos un visādi to kavēs.

  3. Gunti, šeit ir darbs Atbildēt

    Kā nošķirt reliģiju no valsts? To tu zini, bet kā nošķirt ārstu privātās prakses sajaukšanu ar maksas pakalpojumiem vienā un tajā pašā laikā un vienā un tajā ēkā un kabinetā.

    Privātprakses sajukašana ar valsts praksi jau ir iegājusi smagā stadijā, ka ja grib kaut ko grozīt, JĀTAISA REVOLŪCIJA, bet ja to taisītu – mafija ministru Beleviču padzīs amata.

    Varoņi kur rodas. Vai tas būs Guntis Belevičs?

Draugiem Facebook Twitter Google+