×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. jūlijs, 2013
Drukāt

Belfāstā piekto nakti pēc kārtas turpinājušās nekārtības

LETA/AFPLETA/AFP

Lielbritānijas pārvaldītās Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā piekto nakti pēc kārtas turpinājušās policijas un Ziemeļīrijas unionistu sadursmes.

Otrdienas vakarā policijas automašīna tika apmētāta ar degmaisījuma pudelēm un citiem priekšmetiem, taču par cietušajiem netiek ziņots.

Lielais pūlis arī aizdedzinājis četras automašīnas un uzbrucis franču preses fotogrāfam, kuram atņemta kamera.

Jau ziņots, ka sadursmes sākās piektdien brīdī, kad policija pilsētas ziemeļdaļā apturēja unionistu gājiena dalībniekus, kas grasījās iesoļot apkaimē, kur pamatā mitinās īru nacionālisti.

Pirmajā sadursmju dienā ievainojumus guva 32 policisti, kā arī Lielbritānijas parlamenta deputāts Naidžels Dods, kurš pārstāv Ziemeļīrijas unionistus.

Varasiestādes bija aizliegušas gājienu caur šo apkaimi, taču Oranžistu ordenis nāca klajā ar aicinājumu uz plašām protesta demonstrācijām.

Maršu sezona Ziemeļīrijā ilgst no aprīļa līdz augustam, taču kulmināciju tā sasniedz 12.jūlijā, kad unionisti, kuri iestājas par provinces palikšanu Lielbritānijas sastāvā, piemin Orānijas Vilhelma uzvaru pār katoļu karali Džeimsu II, kas tika gūta 1690.gadā Boinas kaujā.

Tuvojoties 12.jūlijam, uz Ziemeļīriju no citiem Lielbritānijas reģioniem tika nosūtīti papildus 600 policistu un vēl 400 likumsargi tika piesaistīti pēc piektdien notikušajām sadursmēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+