×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Beļģijā apspriež bērnu eitanāziju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Beļģijā, kura ir viena no retajām pasaules valstīm, kur eitanāzija ir atļauta, deputāti sākuši apspriest iespējamas izmaiņas likumā par eitanāziju, kas atceltu tai vecuma ierobežojumu un kas nozīmētu to, ka arī smagi slimiem bērniem būtu iespēja lūgt eitanāziju, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Pagaidām eitanāzijas likumprojekts vēl tiek apspriests Beļģijas parlamentā, taču valsts politiskie apskatnieki norāda, ka tas, visticamākais, tiks apstiprināts. Tas gan sašķēlis sabiedrisko domu – daļa Beļģijas iedzīvotāju uzskata, ka nedrīkst atcelt vecuma ierobežojumu eitanāzijai jeb medicīniski izraisītai nāvei, tikmēr citi pauž atbalstu šai iecerei. Sarunā ar ziņu aģentūru “Associated Press” Beļģijas bērnu ārsts Gerlands van Berlers paudis uzskatu, ka eitanāzija būtu “žēlsirdība pret bērnu”. Turklāt viņš uzsver, ka tā būtu iespējama tikai nelielam skaitam zēnu un meiteņu, kuri sirgst ar smagām vēža slimībām un kuriem nāks paciest nepanesamas fiziskās sāpes. “Mēs runājam par bērniem, kuri tiešām atrodas sava mūža nogalē. Nav tā, ka viņiem būtu atlicis dzīvot mēnešus vai gadus. Viņu dzīve tūlīt beigsies…” ziņu aģentūrai “AP” sacīja ārsts Briselē. “Viņi mums prasa, lai mēs neļaujam viņiem aiziet smagā un briesmīgā nāvē, lai mēs atļaujam viņiem aiziet ar godu.”

Lai arī sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka 75 procenti beļģu atbalsta eitanāzijas vecuma ierobežojumu atcelšanu, daļa sabiedrības izvērsusi protestus pret šādu ieceri. Šonedēļ arī 160 Beļģijas bērnu ārsti publicēja atklātu vēstuli, kurā norādīja, ka nav nepieciešamības veikt labojumus likumā par eitanāziju un ka mūsdienu medicīna ir pietiekami spējīga ar dažādu medikamentu palīdzību mazināt cilvēka sāpes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+