Kultūra
Teātris un kino

Beļģijā nākamnedēļ norisināsies diasporas amatierteātru festivāls “LAIPA 2018”0


Jēkabpils Tautas teātris –  ar dziesmuspēli pēc Jāņa Jaunsudrabiņa lugas “Ezermaļu krokodils” motīviem – pērn skatē “Laipa 2017”.
Jēkabpils Tautas teātris – ar dziesmuspēli pēc Jāņa Jaunsudrabiņa lugas “Ezermaļu krokodils” motīviem – pērn skatē “Laipa 2017”.
Publicitātes foto

Beļģijā no 26.oktobra līdz 28.oktobrim norisināsies diasporas amatierteātru festivāls “LAIPA 2018”, liecina portāla “latviesi.com” informācija.

26.oktobrī plānota festivāla atklāšana un Briseles latviešu teātra izrāde “Sensenos laikos Daugavas lokos”.

27.oktobrī ar izrādēm uzstāsies Islandes latviešu teātris, Minsteres latviešu teātris, Oslo latviešu teātris, Bredfordas un Burtonas latviešu teātri, kā arī Birzgales amatierteātris. Dienas noslēgumā plānota festivāla noslēguma ceremonija un saviesīgs vakars aktieriem un skatītājiem.

28.oktobrī norisināsies meistarklases Paula Timrota un Ilzes Vītoliņas vadībā festivāla dalībniekiem un citiem teātra jomas interesentiem.

2017.gada festivālā piedalījās septiņi amatierteātri – divi no Norvēģijas, divi no Lielbritānijas un pa vienam no Islandes, Latvijas un Beļģijas, uz skatuves pulcējot teju 100 dalībnieku un tikpat skatītāju uz visām izrādēm.

Festivāls “LAIPA” ir vienīgais amatierteātru darbam veltītais pasākums Eiropā.

LA.lv