×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Beļģija samazinās karalienes uzturnaudu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Reaģējot uz izskanējušajām aizdomām par centieniem izvairīties no mantojuma nodokļa nomaksas, Beļģijas premjerministrs Elio Di Rupo sestdien, 12.janvārī, paziņoja, ka karalienes Fabiolas (attēlā) ikgadējā uzturnauda nekavējoties tikšot samazināta.

Lai gan nav atklāts, par cik lielu summu karalienes uzturnauda tiks samazināta, premjera pārstāvja paziņojumā teikts, ka tā “nedrīkst pārsniegt prinča Filipa uzturnaudas” apmēru.

Di Rupo, kuram 17.janvārī šajā lietā nāksies atbildēt uz parlamentāriešu jautājumiem, piebildis, ka tas būšot tikai pirmais solis “konkrēto reformu programmā”, kas skaršot visus karaliskās ģimenes locekļus.

Karaļa Boduēna atraitne, kas cēlusies no Spānijas aristokrātu aprindām, šonedēļ tika pakļauta asai kritikai, kuru izteica gan mediji, gan sabiedrība, gan politiķi, kas pārstāv visu politisko spektru.

Plašo neapmierinātību izsauca viņas lēmums izveidot privātu fondu, kuram pēc karalienes nāves būtu jāfinansē viņas radinieki un katoļu labdarības organizācijas.

Šī lēmuma kritiķi apgalvo, ka Fabiola, kas kopš Boduēna nāves 1993.gadā ik gadu no Beļģijas valsts saņem 1,4 miljonus eiro, ieplānojusi nopludināt viņas rīcībā esošos līdzekļus saviem spāņu radiniekiem, apejot mantojuma nodokli, kas Beļģijā ir 70% liels.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+