×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. septembris, 2017
Drukāt

Beļģijā veidos Latvijas leģionāru piemiņas vietu (7)

Kadrs no videoKadrs no video

Tēlnieks Kristaps Gulbis ieguvis tiesības veidot monumentu Beļģijas pilsētā Zēdelgemā. Pēc Otrā Pasaules kara tur atradās viena no gūstekņu nometnēm, kurā bija liels skaits Latvijas leģionāru, vēstīja “LNT Ziņas”.

Iecere par piemiņas vietu Latvijas leģionāriem radās pēc tam, kad Beļģijas televīzijā tika demonstrēta raidījumu sērija par Zēdelgemas pilsētas vēsturi un gūstekņu nometni pēckara gados.

Patriks Arnū, Zēdelgemas pašvaldības pārstāvis:”Viena no pirmajām domām bija veidot Brīvības pieminekļa kopiju, kā to gūstekņi jau paveica uzreiz pēc kara. Taču nolēmām, ka šis nebūtu mūsdienīgs risinājums.”

Metu konkurss tika organizēts sadarbojoties Zēdelgemes pilsētai un Okupācijas muzejam. Lēmums par uzvarētāju bija vienbalsīgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. … Legions tiek atzits ka Latvijas tautas pasaizstavesanas virknejums pret turpinoso un velreiz draudoso komunistu un Stalinisma teroru visas demokratijas, tikai ne baisa bijuso komunistu un tagadeja fasistisko trollu valsti … !

  … Laikam trolli jutas vainigi … sakara ar vinu , vai to vecaku piedalisanos internacionali nosodama kriminaldarbibu, 4 x genocida periodos, pret latviesu autohtono tautu piederigajiem … blakus civilmocekliem, izsutitajiem un noslepkavotajiem Legiona gustekniem ari nevainigajiem zidainiem, berniem, sievietem un vecakiem cilvekiem … !!!

  … Cilvece brec par komunistu sinaino pagatni, jo to noliedz to vainigie un to pecnaceji … Kauns, kauns un velreiz kauns … Trolli !!!

  • Loģika tāda – lai apturētu mušu telpā tika nolīgts līgums ar bendi, kurš palaida zarīna gāzi.. Nesamērojamas lietas vecīt.. ja ne tas komunisma gars tad varbūt te sen būtu 4 Reihs un neviena no šiem komentētājiem te nebūtu bijis.. Lūk tas ir vairāk kā skaidrs.

  • Loģika tāda – lai apturētu mušu telpā tika nolīgts līgums ar bendi, kurš palaida zarīna gāzi.. Nesamērojamas lietas vecīt.. ja ne tas komunisma gars tad varbūt te sen būtu 4 Reihs un neviena no šiem komentētājiem te nebūtu bijis.. Lūk tas ir vairāk kā skaidrs.

 2. Tadjau runai būtu jāiet par mūsu partizāniem – Meža brāļiem nevis par nacistu savervētajiem Leģionāriem… Jo tadjau jāliek arī Sarkanās armijas strēlniekiem un iesauktajiem Latviešiem, lai būtu līdzvērtīgi un neangažēti tikai uz vienu pusi jo abās pusēs bija tādi, kas domāja un ticēja, ka cīnās par Latvijas nākotni brīvību un dzīvību… neredzot lielo dzirnavu politiskās intereses!

 3. Pēdējais laiks to darīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+