EPA

Beļģijas aste palika nepārkāpta, būs jāspēlē arī otrdien 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionātā Prāgā D grupas pēdējā spēlē ar 58:62 zaudēja Beļģijai un otrdienas vakarā “Kralovka” arēnā cīnīsies par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.
Latvijas izlase savus pretiniekus kvalifikācijas kārtā uzzinās vēlu vakarā, pirms pēdējām C grupas spēlēm par tādiem varēja kļūt jebkura no tur spēlējošajām komandām – Francija, Grieķija, Slovēnija vai Serbija.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Uzvara iepriekšējā spēlē pār melnkalnietēm Latvijas izlasei nodrošināja iespēju piedalīties izslēgšanas spēlēs un noteikti samazināja stresa līmeni. Komandai bija iespēja brīvbrīdim un Prāgas populārāko tūrisma objektu apskatei. Treneriem liekas stundas sagatavoties nākamajai spēlei pret Beļģiju. Pirms tās Latvijas izlase aizvadīja tikai vienu treniņu “Kralovka” arēnā. Kā ierasts, šādās reizēs galvenā uzmanība tika veltīta taktikai. Lai gan pirmais mērķis bija sasniegts, uzvara pār beļģietēm pavērtu teorētiskas cerības uzreiz ielēkt ceturtdaļfinālā, proti, labāko astotniekā. Bet tur pavisam pārskatāmā attālumā ir nākamā gada pasaules čempionāta ceļazīmes – pavisam sešas. Tāda pati spēles likme bija arī Beļģijas izlasei, kas pēc desmit gadu pārtraukuma atgriezusies finālturnīra dalībnieku pulkā.

Latvijas izlase atkal sāka ar savādāku sākuma sastāvu kā iepriekš – Babkina, Jākobsone, Baško-Melnbārde, Šteinberga un 100. jubilejas spēli izlasē aizvadījusī Brumermane. Iešūpošanās atkal iznāca gara. Kliboja metienu precizitāte, turklāt daudzi no tiem bija sarežģītās situācijās. Beļģietes, galvenokārt ar abu torņu Annas Vautersas un Emmas Mēsemanas precizitāti, tika mazliet priekšā. Kad izdevās iekustēties, pretinieces tika noķertas un apdzītas – pēc Ievas Krastiņas tālmetiena 19:18 14. minūtē. Kopumā tā bija līdzvērtīgu pretinieču spēkošanās, kurā latvietes vairāk uzbruka no distances, pretinieces laimi meklēja tuvāk grozam.

Otrajā puslaikā cirkšņa savainojuma dēļ malā palika Babkina, taču tas netraucēja ar pietiekami plašu rotāciju nogurdināt pretinieces un pamazām pārņemt vadību. Šķita, ka beļģietēm tūlīt jālūzt, pie rezultāta 53:44 līdzjutēji jau sāka apsvērt uzvaru ar 24 punktu pārsvaru (tik vajadzēja pirmajai vietai grupā), taču viss notika pretēji. Savu veiksmes brīdi notvēra arī pretinieces, panāca izlīdzinājumu, bet mača svarīgākajos brīžos ar individuālu meistarību spēles iznākumu izšķīra Anna Voutersa. Viņai pēdējā ceturtdaļā desmit punkti. Tie bija brīži, kad Latvijas izlasei pietrūka Babkina – vairāki uzbrukumi beidzās bez metiena pa grozu, īsā laika brīdī tika pieļautas četras kļūdas un arī emocionālā ziņā pretinieces apmainījās lomām.

“Ceturtdaļas sākumā neiekrita daži brīvi metieni, atkal bija līdzīga un nervoza spēle. Jā, bija sajūta, ka beļģietes ir pagurušas, sāka strīdēties ar treneri. Tomēr nenolūza, tika atpakaļ spēlē. Aizsardzība bija laba, visas meitenes cīnījās. Rīt ir jauna spēle un mums ir jāparāda, ka esam komanda ar uzvarētāju instinktu,” sacīja Anete Šteinberga, kura izcīnīja 20 atlēkušās bumbas un iespēju robežās cīnījās pret titulēto Vautersu.

“Pēdējā ceturtdaļā īpaši sajutām Babkinas trūkumu, spēlējām faktiski bez saspēles vadītājas. Arī šajā spēlē darījām visu, ko varējām. Beigās izpaudās Voutersas individuālā meistarība nevis mūsu aizsardzības problēma. Visi viņas metieni bija sarežģīti. Minimālo uzdevumu izpildījām, spēlēsim tālāk un turpināsim iet soli pa solim. Gribam lielāku pienesumu no citām centra spēlētājam, kas ir blakus Anetei (Šteinbergai). Īpaši no Vītolas un Putniņas. Viņu veiksmīga spēle var atraisīt rokas ārējai līnijai. Meitenēm ir jānotic pašām sev, sezonas laikā un pārbaudes spēlēs viņas sevi ir apliecinājuši. Tas viss ir galvā,” pēc zaudējuma Beļģijai sprieda Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

EIROPAS ČEMPIONĀTS SIEVIETĒM PRĀGĀ (ČEHIJA)