Sports
Futbols

Beļģijas futbola krāpšanas lietu izmeklē 220 policisti septiņās valstīs0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay.com

Policija trešdien veikusi kratīšanas septiņās valstīs izmeklējot krāpšanu un spēļu rezultātu sarunāšanu Beļģijas futbolā, kurā tiek turēti aizdomās arī šīs valsts vadošie klubi.

Kopumā 220 policisti pārmeklējuši 44 mājas Beļģijā, Francijā, Luksemburgā, Kiprā, Melnkalnē, Serbijā un Maķedonijā. Aizturētas daudzas personas, apstiprinājusi Beļģijas policija.

Arestēto pulkā ir labi zināmais irāņu izcelsmes beļģu futbola aģents un treneris Modži Bajats, kurš savulaik vadīja Šarleruā “Sporting” komandu. Viņš izmeklēšanā tiek uzskatīts par galveno personu.

Kratīšanas veiktas desmit Beļģijas klubos, ieskaitot šīs valsts vadošajās vienībās Briseles “Anderlecht”, “Club Brugge” un Lježas “Standard”.

Saistītie raksti

Izmeklētāji apstiprinājuši, ka nopratināti bijušais “Anderlecht” vadītājs Hermans van Holsbēks, pašreizējais “Club Brugge” treneris Ivana Leko, kā arī tiesneši Berts Vertentens un Sebastjens Delferjērs.

Prokuratūra norāda, ka izmeklēšana saistībā ar iespējamu spēļu sarunāšanu ilgusi vienu gadu. Izmeklētājiem ir aizdomas par rezultātu apzinātu ietekmēšanu pagājušā gada Beļģijas futbola čempionāta spēlēs. Tāpat ir aizdomas par krāpšanas ar spēlētāju transfēriem.

LA.lv