×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Beļģijas parlaments atbalsta bērnu eitanāziju (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Beļģijas parlamenta apakšpalāta ceturtdien atbalstīja izmaiņas pirms 12 gadiem pieņemtajā likumā par eitanāziju, attiecinot to arī uz nepilngadīgajiem.

Izmaiņas likumā beļģu likumdevēji atbalstīja ar 86 balsīm “par” un 44 “pret”. Lai tās stātos spēkā, nepieciešams karaļa paraksts, ko analītiķi uzskata vien par formalitāti. Decembrī jau šī iecere tika apstiprināta Beļģijas Senātā.

Likuma izmaiņas paredz, ka eitanāziju varēs veikt arī nedziedināmi slimām nepilngadīgām personām, ja vien mazgadīgie būs spējīgi pieņemt šādu lēmumu un viņus mocīs “nepanesamas un neremdināmas sāpes”. Viņiem konsultāciju sniegs ārstu komisija, un būs nepieciešams saņemt neārstējamā pacienta vecāku apstiprinājumu.

Ieceres pretinieki norāda, ka nevajadzētu pakļaut riskam viegli ievainojamus bērnus, jo viņi paši nav spējīgi pieņemt tik smagu lēmumu. Tikmēr priekšlikuma atbalstītāji uzstāja, ka eitanāzija ļautu atvieglot neārstējami slimo bērnu bezgalīgās ciešanas.

Tikmēr sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka beļģi atbalsta likuma izmaiņas šajā jautājumā.

Pret nepilngadīgo eitanāziju asi iestājas arī Beļģijas katoļu baznīca. Arī ap 160 pediatru trešdien mudināja atlikt balsojumu, jo, viņuprāt, iecere nav pietiekami labi sagatavota un tā nemaz nav nepieciešama.

Beļģijā eitanāzija tika legalizēta 2002.gadā, attiecinot to uz personām, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

Pirms tam tas bija noticis tikai Nīderlandē, kur eitanāzija tiek attiecināta arī uz bērniem no 12 gadu vecuma.

2009.gadā arī Luksemburgā tika legalizēta eitanāzija, kas gan attiecas tikai uz pieaugušajiem.

Šveicē ārstiem ļauts sniegt palīdzību nedziedināmiem pacientiem, kuri nolēmuši izbeigt savu dzīvi, taču pati eitanāzija šajā valstī nav atļauta.

2012.gadā Beļģijā reģistrēti 1432 eitanāzijas gadījumi, kas ir par 25% vairāk nekā gadu iepriekš.

Vairums pieaugušo, kas izšķīrās par labu eitanāzijai, bija vecumā virs 60 gadiem un viņiem bija neārstējama vēža forma.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nupat viena māte dzemdēs bērnu ar divām sejām-redzams endoskopijā. Tas ir normāli? Jānīt nevēlies tādu adoptēt? Vai kādu Siāmas dvīni?

  2. Zeme atveries. Hitlers bija vishumānākais cilvēks,tik nepaveica savu darbu līdz galam.Lai bērnu nemocītu nepatīkamas sāpīgas atmiņas par pedofīlu izdarībām viendzimumu attiecībās,uz kurām atdod adopcijai bērnus,tad no viņiem atbrīvosies. Lai bērni izauguši nemeklētu vainīgos. Zeme atveries.

    Man rodas vēlme bēgt no šās sodomas ko par eiropu sauc. Nevajag karus,paši sevi iznīcinās.

  3. Izdzimteņi ar saldenajām runām par “cilvēcību” un “žēlsirdibu” maskē slimo bērnu (un citu “nevērtīgu dzīvību”) iznīcināšanas patiesos iemeslus – finansiālos apsvērumus. Pēc dažiem gadiem tādi kropļi (ne jau bērni) sāks aktivizēties arī Latvijā. Cilvēki, esiet modri!

    • Jānīt, pirms dažām dienām pavēlu vakarā TV5 bija raidījums par bērnu namiem. Arī speciālajiem kā Baldonē. Tur bija tādi kadri, ka vnk ne ar kādu loģiku nesapratu, kāpēc šīm, atvaino par teicienu, dabas kļūdām jāexsistē. Viņi nedzīvo, viņi EXSISTĒ. Tad kas ir humānāk – veikt eitanāziju vai ….
      P.S. Viss raidījums tika tulkots no latviešu valodas.

Draugiem Facebook Twitter Google+