Eiropa

Beļģijas pilsonībai pieteikušos franču skaits 2012. gadā dubultojies 0

Foto – AFP

Rēķinoties ar gaidāmo nodokļu paaugstināšanu bagātniekiem, 2012. gadā Beļģijas pilsonībai pieteikušies divreiz vairāk francūžu nekā 2011. gadā, liecina jaunākie dati.

 

Sevišķi izteikti šī tendence bijusi vērojama gada nogalē. 2012.gadā Beļģijas pilsonībai pieteikušies 126 Francijas pilsoņi, kamēr 2011. gadā – 63, atklāja Beļģijas parlamenta naturalizācijas komitejas vadītājs. “Tas patiesi ir franču fenomens,” viņš piebilda, norādot, ka pilsonībai pieteikušos vāciešu un itāļu skaits palicis stabils.

Beļģija pēdējo mēnešu laikā ir piesaistījusi daudzu turīgu Francijas pilsoņu uzmanību. Pārceļoties uz Beļģiju, daudzi cer izvairīties no sociālistu valdības lēmuma aplikt ar 75% nodokli gada ieņēmumus, kas pārsniedz miljonu eiro (702 800 latus). Un, lai gan Francijas Konstitucionālā padome šo valdības lēmumu atzinusi par neatbilstošu pamatlikumam, valdība solījusi neatteikties no šīs ieceres un nākt klajā ar jaunu priekšlikumu.

Dzimteni pamest gatavojas arī slavenais franču aktieris Žerārs Depardjē, kurš ieguvis Krievijas pavalstniecību. Depardjē iepriekš izteicies, ka plāno pārcelties uz Beļģiju, taču viņš ir arī biežs viesis Maskavā, kur apmeklē kino festivālus un citus pasākumus.

LA.lv