Pasaulē
Eiropa

Beļģijas policija sašauj vīrieti ar nazi Gentes dzelzceļa stacijā0

Foto EPA/LETA

Beļģijas dzelzceļa policijas darbinieki otrdien sašāva afgāņu vīrieti, kurš draudēja viņiem ar nazi Gentes dzelzceļa stacijā, pavēstīja prokuratūras preses sekretāre un Beļģijas mediji.

Incidents notika dzelzceļa stacijas galvenās ieejas zālē.

Nekas neliecina, ka tas būtu bijis terorakts, paziņoja prokuratūra.

“Nav nekādu pazīmju par radikālismu vai terorismu, bet ir daudz pazīmju, ka vīrietim bijušas psihiskas problēmas,” paziņoja Gentes prokuratūras preses sekretāre Ana Shonjansa.

Uzbrucējs tika nopietni ievainots un otrdienas vakarā cīnījās par savu dzīvību slimnīcā, iepriekš apstiprināja Shonjansa. Vēlāk viņa informēja, ka vīrieša dzīvībai vairs briesmas nedraud, un izmeklētāji nopratinās viņu tik drīz, cik tas būs iespējams.

Shonjansa sacīja, ka nevar apstiprināt mediju ziņoto, ka vīrietis, kurš ir Gentes iedzīvotājs, būtu kliedzis “Allahu akbar!” (“Dievs ir dižens!”).

Gentes Sv.Pētera dzelzceļa stacija, caur kuru notiek dzīva satiksme, pēc šī incidenta tika daļēji slēgta.

Federālā prokuratūra, kuras pārziņā ir terorisma lietas, paziņoja, ka šis incidents “šajā stadijā nav federālā prokurora lieta, bet par tādu var kļūt vēlāk”.

Shonjansa sacīja, ka vīrietis iegājis dzelzceļa stacijā, sācis kliegt un meties virsū policistiem. Viņš ignorējis policistu pavēli apstāties, un policisti viņu sašāvuši.

Viņa apstiprināja, ka pagaidām nav iemesla nodot šo lietu federālajai prokuratūrai Briselē.

Beļģija pirmdien pazemināja terorisma draudu līmeni valstī no otra augstākā līmeņa līdz otram zemākajam līmenim, bet armija turpināja apsargāt svarīgākos objektus. Beļģijā pirms tam bija augsts terorisma draudu līmenis pēc 2016.gada martā notikušajiem spridzinātāju pašnāvnieku uzbrukumiem Briselē.

LA.lv