Pasaulē
Eiropa

Beļģijas policijai pārmet nevarību 16

Foto AFP/LETA

Beļģijas policija ir visai nevarīga, komentējot teroraktus Briselē, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V)

Viņa uzsvēra, ka nevaino ierindas policistus, bet gan vadību un politiķus, par viņu nespēju pieņemt izšķirīgus lēmumus.

Jau līdz traģiskajiem notikumiem bija zināms, ka Beļģijā ir rajoni, kuros policija neiet iekšā. Policija ir sašķelta, kādreizs bija 19 komūnas, tagad mazāk. Tās savā starpā neapmainās ar informāciju, policijai trūkst darbinieku, teica Vaidere.

Viņa norādīja, ka Beļģijā ir likums, kas policistiem aizliedz no plkst.23 vakarā līdz plkst.5 rītā ieiet cilvēku mājokļos. Klīstot informācija, ka Parīzes slaktiņa lietas galvenais aizdomās turamais Salahs Abdeslams, pēc teroraktiem Francijā, pavadījis vairākas naktis savā dzīvoklī. Vaidere šo situāciju nosauca par pārprastām cilvēktiesībām.

Politiķe norādīja, ka viņu darot bažīgu fakts, ka pēc šiem notikumiem Briseles musulmaņu kopiena nav stingri nosodījusi šos teroraktus.

Kā ziņots, viens no aizdomās par Briseles teroraktu sarīkošanu turētajiem vīriešiem 2015.gadā tika aizturēts Turcijā un deportēts uz Beļģiju, trešdien paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans.

“Beļģija viņu atbrīvoja, par spīti mūsu brīdinājumiem,” ka viņš ir “ārvalstu terorists karotājs”, Ankarā sacīja Erdoans, piebilstot, ka vīrietis arestēts jūnijā Gaziantepas provincē, Sīrijas pierobežā.

Jūlijā viņš deportēts uz Beļģiju.

Kā ziņu aģentūrai AFP apliecināja kāda Turcijas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, runa ir par Ibrahimu el Bakrauī – vienu no diviem teroristiem, kas otrdien uzspridzinājās Briseles lidostā.

Beļģijas federālais prokurors Frederiks van Līvs trešdien apstiprināja, ka teroraktus Briseles lidostā un metro sarīkojuši divi beļģu brāļi, kas iepriekš bijuši zināmi policijai.

Halids un Ibrahims el Bakrauī identificēti pēc viņu pirkstu nospiedumiem.

Saistītie raksti

29 gadus vecais Ibrahims bijis viens no spridzinātājiem pašnāvniekiem, kas gāja bojā Briseles lidostā. Otrs terorists, kurš arī uzspridzinājās lidostā, pagaidām nav identificēts. Trešais vīrietis, kura somā lidostā bijis vislielākais spridzeklis, kas gan netika detonēts, šobrīd bēguļo.

27 gadus vecais Halids gāja bojā uzbrukumā Mālbēkas metro pieturā, kur bumba eksplodēja vilciena otrajā vagonā. Vilciens tobrīd atstāja rajonu, kur atrodas galveno Eiropas Savienības institūciju ēkas.

Jau vēstīts, ka otrdien Briseles lidostā un metro sistēmā notika terorakti, kuros saskaņā ar jaunākajiem oficiālajiem datiem nogalināts 31 cilvēks, bet 270 guvuši ievainojumus.

Atbildību par teroraktiem uzņēmies grupējums “Islāma valsts”.

LA.lv