Pasaulē
Eiropa

Beļģijas tiesa izbeidz Pudždemona izdošanas lietu 16

Karless Pudždemons Briselē. AFP/LETA

Beļģijas tiesa ceturtdien oficiāli izbeigusi lietu saistībā ar Spānijas prasību par Katalonijas līdzšinējā premjerministra Karlesa Pudždemona izdošanu, reaģējot uz to, ka Spānija atsaukusi Eiropas orderi viņa aizturēšanai.

Spānijas Augstākā tiesa pagājušajā nedēļā negaidīti atsauca Eiropas orderi Pudždemona un četru viņa kolēģu aizturēšanai, un Beļģijas tiesnesis ceturtdien nolēma izbeigt lietu.

Pudždemona advokāts Beļģijā Pauls Bekārts pavēstīja aģentūrai AFP, ka tiesa aiz slēgtām durvīm slēgusi lietu.

Katalonijas reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā.

Spānijas premjers Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas 21.decembrī.

Pudždemons un četri viņa kabineta locekļi tūlīt pēc Katalonijas neatkarības pasludināšanas devās uz Beļģiju, nepakļaujoties aicinājumam ierasties Spānijas tiesā, lai liecinātu par viņiem izvirzītajām apsūdzībām dumpī, kūdīšanā un līdzekļu izšķērdēšanā.

Pudždemons un viņa sabiedrotie pēc apsūdzību izvirzīšanas pauda vēlmi jautājumu skatīt Eiropas Savienības (ES) līmenī, tomēr bloks ir bijis nelokāms savā Rahojam paustajā atbalstā.

Katalāņu amatpersonām tomēr draud aizturēšana, ja tās atgriezīsies Spānijā, un Pudždemons ir sacījis, ka “pagaidām” paliks Beļģijā.

Ekspremjers norādījis, ka atgriezīsies Katalonijā, ja viņa partija uzvarēs 21.decembra reģionālā parlamenta vēlēšanās, tomēr neatklāja, vai ieradīsies uz vēlēšanām.

LA.lv