×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
28. septembris, 2014
Drukāt

Belgradas geju praids pagājis bez starpgadījumiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Stingras drošības apstākļos Serbijas galvaspilsētā Belgradā svētdien, 28.septembrī, aizvadīts pirmais geju praids kopš 2010.gada, kad šāds pasākums izvērtās vardarbīgās nekārtībās.

2010.gadā sadursmēs drošības spēku, ultranacionālistu un huligānu starpā tika savainoti 150 cilvēki, pārsvarā – policisti. Tas bija pirmais praids pēc desmit gadu ilga pārtraukuma.

Gatavojoties homoseksuāļu gājienam, šogad policija norobežoja Belgradas centru ar barikādēm un policijas transporta līdzekļiem.

Slēgtajā teritorijā tika ielaisti tikai akreditēti žurnālisti, gājiena dalībnieki un organizētāji, kuri tika identificēti pēc speciālām iepriekš izsniegtām aprocēm.

Rezultātā gājiens ar aptuveni 1000 dalībniekiem noritēja bez starpgadījumiem.

Praida dalībnieki mēroja divus kilometrus garu ceļu, dodoties garām Serbijas parlamentam uz Belgradas pilsētas domes laukumu.

Gājienā piedalījās arī vairāki ārvalstu diplomāti, tostarp Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītājs Serbijā Maikls Devenports un ASV vēstnieks Maiks Kērbijs, kā arī daži Serbijas valdības pārstāvji, tostarp kultūras ministrs un premjerministra vietnieks.

Vairākas ultranacionālistu organizācijas bija draudējušas protestēt pret praidu. Sestdienas naktī ielās izgāja organizācijas “Dveri” atbalstītāji, bet svētdien gājiena tuvumā viņi nebija manāmi.

Homofobija Serbijā ir plaši izplatīta, bet, kopš Belgrada šogad sāka sarunas ar ES par iestāšanos blokā, pret to tiek izdarīts pastiprināts spiediens minoritāšu aizsardzību jomā.

Vairāki ārvalstu mediji, komentējot praidu, norādījuši, ka atļauja tā rīkošanai lielā mērā uzskatāma par nodevu Briselei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+