Kultūra
Teātris un kino

Beļģu identitātes meklējumi šokējošā izrādē viesosies Latvijā0

Foto: Wonge Bergmann

Pēc milzu panākumiem festivālos Neapolē, Vīnē un Romā, arī Rīgā drīzumā gaidāms flāmu režisora un mākslinieka Jana Fabra jaunākais iestudējums “Beļģu kārtība/ Beļģijas kārtība” (Belgian Rules/Belgium Rules). Viesizrādes, ko organizē Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds, notiks 25. un 26. maijā Dailes teātrī, LA.lv uzzināja fondā.

Grandiozā izrāde ir mākslinieka veltījums savai dzimtenei, kas veidots spilgtā, brīžam šokējošā formā, neiztrūkstot sulīgam humoram. Tas vēsta par Beļģijas sarežģīto vēsturi un šodienu, veltot skarbu kritiku aktuālajām sabiedriski politiskajām negācijām un meklējot beļģu identitāti.

Izrāde tapusi teātra kompānijā “Troubleyn/Jan Fabre”, izmantojot visus tās radošos un fiziskos resursus, kas raisījuši apbrīnu daudzās valstīs jau vairākas desmitgades.

“Kopš mūsu pirmās tikšanās ar mākslinieku Janu Fabru pirms 20 gadiem Latvijas Nacionālajā operā, strādājot pie poļu komponista Eugeniuša Knapeka iestudējuma sagatavošanas Rīgā, esmu sekojis šī izcili spilgtā un radikāli provokatīvā mākslinieka darbībai,” par savu iepazīšanos ar mākslinieku stāsta Andrejs Žagars. “Noskatoties izrādes “Beļģu kārtība/ Beļģijas kārtība” (Belgian Rules/Belgium Rules) pirmizrādi Vīnē 2017.gada jūlijā, biju fascinēts, apburts un pārsteigts par izrādes enerģētisko un māksliniecisko jaudu un nolēmu darīt visu iespējamo, lai šis izcilais skatuves mākslas darbs tiktu izrādīts arī Rīgā. Un esmu gandarīts, ka sadarbība vainagojusies ar divām izrādēm, kuras jau drīzumā varēs redzēt Rīgā.”

Galerijas nosaukums

Biļetes uz Jana Fabra izrādi “Beļģu kārtība/ Beļģijas kārtība” maksā no 25 līdz 65 eiro.

LA.lv