Sports
Citi sporta veidi

Beljū un Heja cīņas iznākums: lauzta roka un plēsta Ahilleja cīpsla 1

AP/Scanpix

Slavenajam britu smagā svara bokserim Deividam Hejam svētdien veiksmīgi veikta operācija nedēļas nogalē aizvadītajā cīņā plīsušajai Ahilleja cīpslai.

Hejs traumā iedzīvojās sestdien Londonā notikušajā cīņā pret tautieti Toniju Beljū, turklāt pēcāk viņam tika konstatēts pilnīgs Ahilleja cīpslas plīsums. Beljū šo dueli uzvarēja 11.raundā ar tehnisko nokautu, bet viņa pretinieks uzreiz pēc dueļa tika aizvests uz slimnīcu.

“Hejam svētdienas pēcpusdienā tika veikta operācija labās kājas Ahilleja cīpslai, kas cīņā pret Beljū tika pilnībā pārrauta,” vēstīts boksera pārstāvju izplatītajā paziņojumā.
Sagaidāms, ka 36 gadus vecajam Hejam tagad priekšā ilgs atveseļošanās periods, turklāt izskanējušas runas, ka savulaik titulētais bokseris varētu noslēgt savu karjeru.

Tikmēr Beljū pēc sestdienas dueļa norādīja, ka cīņas sākumā lauzis roku, bet tagad 34 gadus vecais bokseris nenoliedz, ka apsver noslēgt karjeru.
“Nezinu, cik daudz reižu savu ķermeni un ģimeni varu ziedot kam tādam,” sarunā ar raidorganizāciju BBC teica Beljū, kurš gan piebilda, ka ienesīgu cīņu būtu grūti noraidīt.

Saistītie raksti

Tiesa, netiek izslēgta varbūtība, ka Beljū tomēr turpinās karjeru un to darīs smagsvaru divīzijā.
Beljū ir pašreizējais Pasaules Boksa padomes (WBC) čempions pirmajā smagajā svarā (līdz 90,7 kilogramiem), turklāt vēl nesen viņa obligātais pretinieks bija latvietis Mairis Briedis, taču brits izvēlējās iet citu ceļu un aizvadīt finansiāli ienesīgāku cīņu pret Heju.

Tikmēr Hejs 2008.gadā kļuva par absolūto čempionu pirmā smagā svara kategorijā, bet pēc tam pārgāja uz smagsvariem un kļuva par čempionu arī tur Pasaules Boksa asociācijas (WBA) versijā. Tomēr 2011.gada jūlijā viņš pēc punktiem piekāpās leģendārajam ukrainim Vladimiram Kļičko. Turpinājumā brits vēl pieveica tautieti Dereku Čisoru, bet pēc tam ringā atgriezās vien pērn, aizvadot divas ļoti vieglas cīņas ar mazpazīstamiem pretiniekiem.

LA.lv