×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Belokoņs secina: tā ir Krievijas varas grupējuma prese (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vladimirs Iļjičs Lindermans nupat izpelnījies uzslavu no Krievijas nacionālboļševiku vadoņa Eduarda Limonova, kurš savu ilggadējo karognesēju nosaucis par “samuraju”. Kā zināms, tagad šis samurajs, kurš nebūt negrasās izdarīt harakiri, uzmeties par aizgādni latgaliešiem: “Vajag panākt, lai latgalieši tiktu atzīti par īpašu tautu, kas runā savā latgaliešu valodā, kurai jāpiešķir oficiāls statuss.

 

Par to (!) jūs, latgalieši, palīdzēsiet mums atrisināt krievu valodas statusa un pilsonības jautājumu.” Patiesi makjavellisks aprēķins. Galvenais – neprasot pašu latgaliešu domas…

Portālā IMHOclub.lv, ko vada slīpētais un rūdītais Jurijs Aleksejevs, biznesmenis un žurnālists Vadims Gilis “atskaitās” publikai par 8. decembrī Daugavpilī notikušo konferenci “Latgales autonomija: politiskais, tiesiskais, ekonomiskais, vēsturiski kulturālais aspekts”. Runātāju saraksts: Andrejs Berdņikovs, Vladimirs Ščukins, Jevgenijs Lukašonoks, Illarions Girss, kāds no Beļģijas atklīdušais Igors Butebjērs, Aleksandrs Ržavins, Vitalijs Rudņevs. Neviena latgalieša! Viss tik krass un primitīvs: panākt, lai Latvija kļūtu par triju tautu valsti ar trim oficiālām valodām.

Lindermans tagad teic, ka viņa partija “Za rodnoj jazik” (“Par dzimto valodu”) sasaukšot “Latvijas tautu forumu”, popularizējot droši vien to pašu formulu: LR = latvieši + latgalieši + krievi.

Tāds pats būtībā graujošs nolūks bija arī tajā pašā 8. decembrī tajā pašā Daugavpilī notikušais partijas “Chestj i porjadok” (Gods un kārtība, Ehre und Ordnung) dibināšanas kongress. Jaunās partijas priekšsēdis ir Jurijs Zaicevs, kurš jau labu laiku vada biedrību “Dvinskas (nevis Daugavpils! – F. G.) patriotiskās jaunatnes savienība”. Jaunā partija solās būt kreisa un antifašistiska un piedalīties pašvaldību vēlēšanās, turpinot cīņu par krievu kā valsts valodu un par pilsonības “nulles variantu”.

Un te nu mēs pievēršamies Latvijas nelabvēļu “otrajai frontei” – Latvijas nepilsoņu kongresa sasaukšanas priekšdarbiem, ko vada jau pieminētais Jurijs Aleksejevs, kūpinot pīpi (kā Ērenburgs un Džugašvili) un liekot lietā savu žurnālista pieredzi. Viņa līdzgaitnieks ir kādreizējais padomju virsnieks Einārs Graudiņš, kurš sakās esam marksisma teorētiķis.

Nepilsoņu vienkopus naturalizāciju bez kādiem eksāmeniem diemžēl atbalsta arī Dainis Lemešonoks, kuram portālā rus.delfi.lv pretsparu dod Gatis Priede, uzsverot: ja 1991. gadā tiktu pieņemts “nulles variants”, Latvija nebūtu kļuvusi par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti. Nepilsoņu kategorijas ieviešana “bija latviskas Latvijas garants”, norāda G. Priede.

Latvijas nelabvēļi kļuvuši varen nešpetni, un Rīgas krievvalodīgā avīze “Vesti segodņa”, kurā tagad darbojas arī likvidētā laikraksta “Čas” žurnālisti, kļuvusi par šo nelabvēļu faktisko orgānu un ruporu.

Latvijai lojālais uzņēmējs Valerijs Belokoņs intervijā mēnešrakstam “Otkritij gorod” (“Atvērtā pilsēta”) šajā sakarā teica: “Es uzmanīgi lasu mūsu krievu presi, agrāk par to varēja teikt, ka tā ir neatkarīga prese, bet tagad arvien biežāk dzird runājam, ka tā ir šaura Krievijas varas grupējuma prese.”

Tātad tomēr Maskavas roka?

 

(Raksts publicēts avīzē “Laiks”/”Brīvā Latvija”)

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lindermans latviešiem izdarīja fantastisku lāča pakalpojumu. Pēc Lindermaņa un viņam līdzīgo radījumu aktivitātēm, padomju salašņas var aizmirst par integrāciju šajā valstī. Jebkurš sevi cienošs cilvēks norobežojas no trockisma ideoloģijas atavisma un padomju salašņu destruktīvajām aktivitātēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+