×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. augusts, 2016
Drukāt

Belte: ir jāizvairās no sabiedrisko mediju pārtapšanas “valsts medijos” (12)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars Belte ir uzsvēris nepieciešamību pēc būtiskām korekcijām Sabiedrisko mediju likumprojektā, lai izvairītos no reāliem apdraudējumiem mediju redakcionālajai neatkarībai, sabiedrisko mediju pārtapšanai valsts medijos. Tādēļ LTV iesniegusi savus priekšlikumus Kultūras ministrijai, kas gatavo projektu izskatīšanai.

“Ir ļoti būtiski, ka šis jautājums Latvijā beidzot ir izkustējies no “mirušā punkta” un ir sākts darbs pie Sabiedrisko mediju likumprojekta un mediju politikas kopumā. Tomēr līdz Latvijas specifiskajai mediju videi piemērotam, visas puses apmierinošam risinājumam vēl ir ļoti tāls ceļš ejams,” uzsver Belte, skaidrojot, ka pašreizējā likumprojekta versijā ir nepieciešamas būtiskas korekcijas un pilnveidojumi, lai izvairītos no reāliem apdraudējumiem mediju redakcionālajai neatkarībai, sabiedrisko mediju pārtapšanai “valsts medijos”, vai arī no “daudzvaldības” izveides, kura paralizētu sabiedrisko mediju darba lēmumu pieņemšanu un to izpildi.

Televīzija atzīmē, ka sabiedrisko mediju darbības nodrošināšanai un to uzraudzībai ir nepieciešams atsevišķs un patstāvīgs likums, kurš nodrošina un garantē sabiedrisko mediju finansiālo un redakcionālo neatkarību. Likumprojektam būtu jātiecas sasniegt principi: neatkarīgs saturs, kvalitatīvāks saturs, operatīvāka darba organizācija un lēmumu pieņemšana, struktūra ir pārskatāma, ir paredzams un no politiķiem neatkarīgs finansējums, valde lemj par satura stratēģiju un attīstību, neietekmē redakcionālos lēmumus, nav tikai tehnisks izpildītājs.

Kā norāda LTV, visbūtiskākie pilnveidojumi nepieciešami likumprojekta sadaļām, kuras nosaka Ombuda darbības principus un pilnvaras, Redakcionālās padomes pilnvaras un kompetences, sabiedrisko mediju izaugsmi un attīstību interneta vidē, Sabiedriskā pasūtījuma izveides un izpildes kvalitātes kontroles jautājumus, sabiedrisko mediju valžu ievēlēšanas un pilnvaru jautājumus un sabiedrisko mediju finansēšanas pamatprincipus.

“Mēs ceram, ka KM un politiķi ņems vērā nozares profesionāļu ieteikumus, kā arī darīs visu, lai neradītu papildus draudus Latvijas mediju videi un žurnālistu vārda un darbības brīvībai kopumā, piemēram, pastiprinot politiķu ietekmi uz sabiedrisko mediju saturu, izveidojot strādāt nespējīgu mediju pārvaldības modeli, vai kādai no mediju pārraudzības struktūrām piešķirot tādas pilnvaras, kuras stāvētu pāri vārda brīvībai vai pastāvošajai likumdošanai,” skaidro Belte.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Visi lamā valdību,politiķus.Vai tie nebija sabiedriskie mēdiji kuriem pateicoties ievēlējām tādu Seimu?Kas tad apmaksāja pirms vēlēšanām tos slavinošos rakstus,vai tie nebija politiķi?

 2. Nu tie jau ir valsts mēdiji. Tikai jautājums kurā pusē žurnālists, producents stāv- kalpo tautas interesēm vai politiskajam pasūtījumam. Daudz vairāk gribētos dzirdēt Latvijas tautas bagātību un īpašumu apsaimniekotāju darba rezultātus, peļņu, darba samaksu, valdes locekļu darbību un atbildību. Kā piemēram Rīgas brīvosta, Latvijas meži, Latvijas dzelzceļš, Latvenergo, Sadales tīkli, Lattelekom un citu uzņēmumu darbību, kas pieder visai Latvijas tautai. Man ir radies iespaids, ka šos īpašumus privatizējuši uzņēmumu vadītāji, to valdes locekļi un attiecīgā atbildīgā ministrija. Ka tautai par to nekas nav jāzina un nekāds labums no tā nav jāgūst. Gribētos dzirdēt raidījumus, kur uz iedzīvotāju jautājumiem atbildētu Saeimas deputāti, valsts uzņēmumu vadītāji un šo uzņēmumu valdes locekļi. Raidījumi varētu būt 3 reizes nedēļā pa 1 stundai. Tie kliedētu tautas šaubas par partiju ieliktēnu bezdarbību, kam maksā algu tikai. lai pildītu partiju kases.

 3. Kas ir tā redakcionālā neatkarība? Vai tas, ka pati redakcija cenzēs pēc sava saimnieka ieskatiem? Bet tas jau tāpat notiek. Interesanti, kur jūs dabā redziet kaut ko galīgi brīvu un neatkarīgu ne no kā. Vai tā nav tā pati komunisma utopija?

 4. Beltes kungs vai valsts neesam mēs paši?Bet žurnālistus gan neviens nav vēlējis un viņu “pašuzupurēšanās ” ir pilnīgi lieka. Tā mēs tik dalīsim un dalīsim gan baznīcu no valsts, gan tautu no valsts un kur vēl tālāk? Man liekas, ka TV radošo kolektīvu vajadzētu krietni patīrīt no tiem upurjēriem.

 5. jautājums Ivaram Belte Atbildēt

  Kas ir “vārda brīvība”? Visupirms būtu jāpaskaidro ko šis darbonis saprot ar šo apzīmējumu. Tas ir pats galvenais visā šajā rakstā. Žēl, ka LA atbalsta /publicē darboņu slēpšanos aiz neko neizsakošiem simboliem, ka pieļauj tukšu salmu malšanu. Brīvības bez pienākumiem nepastāv! Tas – kā darboņi saprot šo nesaraujamo saisaisti (brīvība un pienākums) – ir galvenais, kas būtu jāļauj zināt lasītājam.

 6. par beltes muldēšanu Atbildēt

  šis belte ir muldoņa. Ko, vai privātā plašsaziņa nav sabiedriska? ko šie darboņi grib noslēpt zem izkārtnes “sabiedriskie mediji”? Vai juridiski nojēgumi vairs netiek ņemti vērā? Vai pastāv “sabiedriska persona” īpašumattiecībās, papildus privātpersonas vai juridiskas personas īpašumam? Stulbums ir runāt plakātiski, bet jebkādas jēgas. Stulbums!

  • Belte ir profesionālis, bet – kas esat Jūs? Nu muldoņa – nekas vairāk:)

   • piekrītu – Belte ir profesionālis un es – nekas. Lai tad tas Belte liek lietā savu profesionālismu un meklē sponsorus un taisa kādus tik sabiedriskos medijus vien var iedomāties.

    Bet no valsts finansēta medija es gribu zināt – ko valsts plāno darīt, ko dara, kas no tā iznāk un kā valsts savu plānoto, darīto un izdarīto vērtē.

    Protams, ka Belte ir gudrs vecis, bet ne jau viņš sevi iecēla tai amatā. Tie iecēlēji pat žēli paīdēt nevar – vai tas nozīmē, ka teļi slimi?

    • Kļūdāties: sabiedrība finansē caur savu nodokļu naudu nevis valsts, līdz ar to – LTV pieder sabiedrībai, un tā, kā zināms, ir raiba, tāpēc TV uzdevums – nodrošināt viedokļu daudzveidību nevis kaut kādu valsts varas viedokli 🙂

     • jus ar to viedokļu daudzveidību varat iet uz baznīcu vai praidu – maz neliksies, bet es gribu zināt valsts viedokli par to, kas notiek valstī, nu kā krievu laikos, kad pietika ledusskapi pieštepselēt pie radiotranslācijas un tas bija pilns ar desām un tautai priecīgs prāts, bet ar lieko svaru nebija jācīnas

Draugiem Facebook Twitter Google+