×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. februāris, 2017
Drukāt

Belte: Jāražo vairāk vietējā satura, arī krievu valodā (44)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ivars Belte

Kā stiprināt sabiedriskās TV pozīcijas, kā vairot tās ietekmi un celt satura kvalitāti, – sarunā ar LTV valdes priekšsēdētāju IVARU BELTI, kurš šo amatu ieņem kopš 2013. gada.

Vaicāts par valsts pasūtījumā būtiskā jautājuma – valsts valodas pozīciju stiprināšanas – risināšanu LTV, Belte uzsvēra, ka jāveido vairāk vietējā satura. “Analizējot, cik tad daudz vietējā satura ir Latvijas vadošajos TV kanālos, rezultāti nepatīkami pārsteidz. Četros visvairāk skatītajos kanālos – LTV1, TV3, LNT un PBK – latviešu valodā pašmāju veidota satura īpatsvars ir kritiski zems. Piemēram, TV3 tie ir tikai 16 procenti, LNT – aptuveni 27 procenti, krietni labāka aina ir LTV1, kur vietējās programmas ir 60 procenti. Ja gribam stiprināt mūsu informācijas telpu, noteikti jādomā par pašu ražotā satura attīstību. Ir jāražo vietējais saturs un tad tiešām latviešu valoda būs tā, kas vieno sabiedrību. Šim vietējam saturam ir jāapskata cilvēki – gan latvieši, gan krievi un citi – no dažnedažādiem aspektiem, ir jārunā un jāstāsta par sabiedrisko dzīvi šeit. Turklāt tas jādara gan latviešu, gan krievu valodā. Es gribētu, lai arī krievu žurnālisti stāsta par to, ko viņi šeit redz. Tādā veidā mēs viens otru labāk sapratīsim.”

Turpinot runāt par krievvalodīgās auditorijas piesaistīšanu, Belte atzina, ka runa ir par divām ļoti pretējām auditorijām, kuru izvēle TV satura patērēšanā nepārklājas.

“Uzskatu, ka mums patiesībā jādomā par jaunu zīmolu lojāliem krievu tautības Latvijas iedzīvotājiem. Te es saskatu izeju. Bet tas nevar notikt ātri. Ja valsts tiešām ies šo ceļu, lai nostiprinātu komunikāciju ar krieviski runājošajiem, domāju, ka tas būs ļoti lēns un pacietīgs darbs. Bet tas varētu nest rezultātus,” prāto Belte.

PILNU INTERVIJU AR IVARU BELTI LASIET JAUNĀKAJĀ “LATVIJAS AVĪZES” NUMURĀ VAI E-IZDEVUMĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Belte,tu PBK podstilka,tev vēl maz tās krievu propogandas?Latvietim savā TV vairs nav ko skatīties!Tiesāt tādus kā tevi vajag,jo tu padziļini genocīdu pret latviešiem.Visas TV paketes ar vienīgām krievu programām un slepkavnieku erzacfilmām.Pilnīgs ārprāts!Arī viedokļu izteicēji dažādi čekas jurkāni,berdņikovi utt.Kā PSRS laikos un tagadejā krievijā ,skalojat smadzenes tautai ar meliem un pretīgu propogandu,Viss ir Latvijā slikti,drausmīga nabadzība ar bentlijiem ,pilīm utt.Neko pozitīvu nerādat.
  Gēbelss atpūšas.Jūļi Kr,godā tiek celti un zagļi Hūtes iz Puzes,kur savā laikā bija perfekta mežabrāļu cīnītāju brigāde.Pat grūti iedomāties ko drīz skolās vēsturē mācīs bērniem.

 3. Sen zināms, KAS par putniņu ir Belte! Viņš ir totāls RUSOFOBS!?? Par ko brīnāmies? Viņš kā NOJŪDZIES ar to krievu valodu Latvijā! Krievu valoda kā uts lien visur! Nu jau arī šeit, LA komentāros, ieviesusies un turpina izplatīties, neskatoties uz protestiem to nepieļaut! Atliek tikai secināt, ka LA simpatizē Krievijai!?
  REFERENDUMS TAČU VISU NOLIKA SAVĀS VIETĀS – LATVIEŠU VALODA IR VALSTS VALODA…KAS NOTIEK AR ŠIEM IZTAPĪGAJIEM ĻAUTIŅIEM??? Kāpēc komentāri ir stulbajā angļu valodā? Kur komentāri vācu vai franču valodās, kuras arī tiek mācītas Latvijas skolās??? Latvijai lojālie krievi tiešām pārvalda latviešu valodu! PALDIES VIŅIEM!

  • Par latvisku Latviju! Atbildēt

   Nē, viņš ir LATVIEŠFOBS – baidās, ka latviešu valoda būs vienīgā valsts valoda un baidās, ka Latvija kļūs latviska. Un pie reizes viņš ir RUSOFĪLS – mīl krieviskumu.
   Vai tik gadījumā Beltem sieva nav krieviete un šis ir zem krievietes tupeles? Atceros, ka reiz bija tāds Latvijas radio valdes loceklis latvietis Jānis Siksnis – sieva šim krieviete un iespējams tāpēc Siksņa vadībā pieauga krievu valodas apjoms Latvijas radio, bet no radio gandrīz izzudusi ukraiņu, baltkrievu, poļu un citu sveštautiešu valodas. Tagad Siknis strādā pie prezidenta Vējoņa – iespējams, ka tieši Siksņa ietekmē Vējonis aicina palielināt krievu valodas lomu Latvijā.

 4. Ja čekas maisi būtu atvērti tad, jādomā, tas kangars Belte te gaisu vairs nesmacētu

 5. ir veicināt raidījumus svešvalodās.

 6. nahren? sovaki, viņi arī “Sovaku Cen†ra” elek†orā†s, “по любому” skatās tikai Kapu†lerlandes TV!

  • Muļķa Mazpisāns ("Lumpenis") Atbildēt

   Es par naudu savu Babušku velnam pārdotu.

   • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

    izēd ateju, kārtējo reizi.

    Un, kas arī vismaz tik pat būtiski priekš tevis un taml. garīgajiem kroplīšiem – ja jau tu riskē atļauties tēlot tādu personāžu, kāds tu neesi un nekad arī nebūsi, bet kuru tu nu jau gadiem “ilgtspējīgi” un ieciklēti nemainīgi apskaud ar truli lumpenisku melnu skaidrību, tad – papūlies tomēr apgūt saviem bezjēgas vāvuļojumiem izmantoto latviešu valodu kaut vai vismaz necilā pamatskolas līmenītī, sākotnēji. tevis publiski demonstrētais, ģenētiski aprobežotiem izdzimteņiem tipiski raksturīgais truli bezcerīgais analfabētisms ir vienkārši nožēlojams, bezdzimuma / bezvārda deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga.

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. Tas ir vēl viens padomietis kurš ir iekrampējies siltā vietiņā un ne par kādu naudu nelasīsies prom uz vēstures mēslaini.

 9. Ka parasti, tiek masketa aiz celam frazem.
  Saturam, protams, jabut bez kremla melu ideologijas pielikumiem. Par to nav diskusijas. Bet tapat ne mazak, ja ne vairak, Latvija tam visam jabut TIKAI latviesu valoda.
  Citadi ar so reveransu tiek tikai palidzets skelt sabiedribu, to sadalit tajos PRIVILIGETAJOS, kam latviesus vietejie kangari gatavo kalpu lomai, un vietejos aborigenos, kuru valodai un viedoklim UZSPLAUT, neskatoties ne uz referenduma neparprotami pausto attieksmi pret tadiem “jaukumiem”, gan Satversme rakstito par vienigo valodu.
  Nelustretos, cekas maisos slepjosos cekistus, musu un visas Cilveces ienaidniekus, noziedzniekus tas nemaz neuztrauc. Tie dara savu, ko pavelejis Maskavas saimnieks.
  Tiesi tapat tie visus gadus lurinaja par IT KA notiekoso integraciju. Pumpeja taja pasakuma milzu lidzeklus. Bet, izradas, tas bija vajadzigs tikai 1 merkim – ACU AIZMALESANAI, musu MULKOSANAI. Tika darits viss TIESI PRETEJAIS – stiprinata 2 valodiba un dezintegracija, sargata KOLONISTU labsajuta. Musu valdosie strada prieks tiem. Latviesiem tiem UZSPLAUT.

 10. Belte ir pretīgs kangars. Kā gan latvietis spēj tik zemu nolaisties, lai laizītu krievu okupanta zābaku???

 11. прости, конституция! Atbildēt

  Vārda brīvība, manuprāt, nozīmē to, ka teikto saprot maksimāls skaits uzrunāto. Tātad jāizsakās valsts valodā. Ko nodomātu, par piemēru, Rjazaņas lasītāji, ja es kādu viņu avīzi sāktu komentēt latviski, turklāt ar lamuvārdiem? Un ko darīsim, ja tava piemēra iedvesmoti, šeit vārda brīvību sāks baudīt hieroglifu vai arābu rakstu pratēji?

 12. Kops 2013.gada LTV valdi terorize Ivars Belte.Tagad vins velas lai krievu zurnalisti ES un NATO Valsts Latvijas televizija ,nesoditi,krievu valoda,izplata kremla propagandu un dezinformaciju.Vai Belte ir Ainara Dimanta pavelu izpilditajs ? Dimants NEPL vaditajs studejis Maskava ,VDK agents .

 13. Vai jūs tiešām esat tik mazspējīji tehniskā ziņā, ka nevarat aizvākt t.i. nodrošināt latviskas saziņas telpas drošību. Kāpēc šī telpa tiek regulāri piemēslota ar kaut kādu svešu valodu (sk “grafists”)?

 14. Vai jūs tiešām esat tik mazspējīji tehniskā ziņā, ka nevarat aizvākt t.i. nodrošināt latviskas saziņas telpas drošību. Kāpēc šī telpa tiek regulāri piemēslota ar kaut kādu svešu valodu?

 15. vai belte saprot ko runā? Atbildēt

  Uk ko par šo “russkij mir” ideoloģijas izplatīšanu saka latvijas Valsts drošības dienesti? Kur, kādā likumā, kādā pantā ir munēts nojēgums “krievvalodīgie”? Kur? Vienreiz pietiek šo maskavas lakstīgalu tvūterošanu un sēdēšanu svarīgos krēslos! Pietiek! Šīs maskavas lakstīgalas mums uzspiež krievijas impērisko “ruskij mir” ideoloģiju, šķeļ Latvijas nāciju (veid pretēju procesu integrācijai) un netiek par to sodīti! Cik ilgi?

 16. Žesti parāda cilvēka dabu – pirksts it kā spiež ciet lūpas, jo jāsaka tas, ko pavēl prokrieviskie saimnieki.

 17. Kremļa trollis Slāvlatvijas televīzijā. Atbilst de fakto….

 18. Vai Beltem nebūtu laiks meklēt jaunu darbavietu? Izskatās, ka šajā vietā pietrūkst izpratnes un profesionalitātes par par jautājumiem, kas attiecas uz Latvijas sabiedrību kopumā..

 19. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Belte, kāpēc tu krievus uzskati par stulbeņiem un idiotiem? Latvijai lojālie krievi saprot latviešu valodu un bez problēmām skatās raidījumus latviešu valodā. Arī krievu okupants grafists ļoti labi saprot, raksta un runā latviski.
  Bet nodokļus maksā arī ukraiņi – kāpēc LTV nav raidījumu ukraiņu valodā? Nodokļus maksā arī lietuvieši un igauņi – kāpēc nav raidījumu šo tautu valodās? Kāpēc tu, Belte rīkojies kā šovinists un noniecini ukraiņus, poļus, baltkrievus, vāciešus, līvus, igauņus, čečenus, gruzīnus, lietuviešus un daudzas citas tautības, kuras dzīvo Latvijā?

 20. Vai tad nepietiek, ja prezidents, deputāti, ministri un visi ierēdņi runā krieviski?

 21. Belte kā parasti aicina izplatīt krievu valodu.Maskavas politika tomēr cauri neies, biedri Belte.

 22. LTV latviski raida sorosiešu propogandu , kas vispār mainīsies ja šādi būs pie teikšanas ?

 23. Lai taču vispirms uztaisa sariktē ko skatīties Latviešu valodā un tad šļupst par kriecu valodu

 24. Šī ir pārprasta integrācija… tāpat kā bezgalīga “nepilsonības” vilkšana garumā… nevar šādas valstij svarīgas lietas atstāt pašplūsmā… pēc 25gadiem ir jābūt skaidrībai, kurai valstij piederēt – vēl var papildus 5gadus noformulēt izvēli (pabeigt iemācīties valodu, piemēram…) – un vairs nekādas mākslīgas citu valodu/valstspiederību atbalstīšanas. Neaiztiekot pensionārus. Krievu valodai – visu cieņu, bet turpat kur angļu, vācu vai franču.

 25. Kaut kas reti stulbs! Latvijai liojālie cilvēki jau sen runā latviski.Ir vēl arī tādi ,kuri prot latviski,bet izņemot Krievijas ziņas neko citu nevēlas redzēt (personīga pieredze).

  • Nekad nedomāju ka uzmanīgi sekošu informācijai un analitikai no Kremļa-Maskavas, jo jaunībā biju pārliecināts ka objektīvu informāciju spēj pienest tikai: Amerikas Balss, BBC, Radio Svoboda. Diemžēl šobrīd objektīvu informāciju un analitiku var saņēmt g.k. no Kremļa masmedijiem. Regulāri skatos arī LV propagandas parraides pa LTV, TV3, TV24RĪGA. Nu piedodiet tur pat nav ko klausīties un analizēt, ķēka runu līmenis – BLA, BLA,BLA . “Ekspertiem” atbilst tikai skaļi viņu pārstāveto iestāžu nosaukumi ” pētniecības institūti, fondi” bet visi viņu granti no viena naudasmaka. Pie tam salasa kādus 3 -5 “ekspertus” kuri maļ vienu un to pašu.

 26. Latvijā dzīvo aptuveni 30 tūkst. lietuviešu, dzīvo arī igauņi, poļi u.c. tautību cilvēki. Tie tiek galā ar latviešu valodu. Liekas, ka krieviem Latvijā latviešu valodu nevajaga, jau kā savā dzimtenē pietiek ar krievu valodu.
  Ja jau Rīgā vairākumā… Bēdīgi.

 27. netradicionāli orientētais ja publiskā bildē pirkstu sūkā ??

 28. tādus beltes dp jau neredz
  aizņemti ar grantiņiem 🙂

 29. Ne jau par velti Belti iecēla LTV vadībā. PBK viņš Maskavas skolu izgāja un tagad cenšas latviešiem atņemt pat to pusotra kanālus. Taisni tādus patriotus mūms arī vajag. Uz priekšu .Runāsim krievvalodīgo valodā, jo tā latviešu valoda mums tikai postu vien nes.

 30. Un ko rektori skatīsies, angliski arī vajag vietējo!!!

  • sure! except those, who’s only foreign language is Russian, more people understand English. and English language is much more useful everywhere, except Russia – Porussia, some pos†sovie† countries and
   Brighton Beach!

Draugiem Facebook Twitter Google+