×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Belte: pirms Dimanta atlaišanas nepieciešams iepazīties ar juridisko atzinumu (7)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Lai spriestu par to, vai Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta atlaišana ir nepieciešama, vajadzīgs iepazīties ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas juridisko atzinumu, aģentūrai BNS teica LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Viņa paskaidroja, ka iepazīšanās nepieciešama, jo pašlaik ir izskanējuši dažādi viedokļi par to, vai Dimanta darbs ir bijis pietiekams. Vienlaikus viņš norādīja – ja šāds lēmums nav bijis juridiski korekts, viņš iestātos pret Dimanta atbrīvošanu no amata.

Jau ziņots, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti ceturtdien atbalstīja četru frakciju vadītāju parakstīto iesniegumu par Dimanta atlaišanu. Par Dimanta atbrīvošanu vēl būs jābalso Saeimas ārkārtas sēdē, kas visticamāk varētu notikt 8.jūlijā.

Tāpat vēstīts, ka četru Saeimas frakciju vadītāji ir parakstījuši iesniegumu par NEPLP atlaišanu.

Iesniegumu par NEPLP atlaišanu parakstījuši – Solvita Āboltiņa un Kārlis Šadurskis no “Vienotības”, Augusts Brigmanis, Andris Siliņš un Ingmārs Līdaka no Zaļo un zemnieku savienības, Artuss Kaimiņš, Mārtiņš Bondars, Mārtiņš Šics un Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības, kā arī Inguna Sudraba un Gunārs Kūtris no partijas “No sirds Latvijai”.

Deputāti atsaucas uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pantu, ka var atbrīvot NEPLP locekli no amata, ja ir konstatēti apstākļi, kas viņam liedz par tādu būt. “Tātad labas reputācijas zaudēšana var būt pamats NEPLP locekļu atbrīvošanai no amata,” pausts iesniegumā.

VK secinājusi, ka NEPLP nav efektīvi rīkojusies ar finanšu līdzekļiem apmēram viena miljona eiro apmērā, norādīts iesniegumā. Neesot arī nodrošināta dotācijas izlietojuma uzskaite komerctelevīzijām, kas nodrošina sabiedrisko pasūtījumu. VK arī konstatējusi vāju kontroles sistēmu par komandējumiem.

Latvijas Radio kanālā “pieci.lv” tiek atskaņoti raidījumi, kas satur necenzētu leksiku un neatbilst likumam, sacīts iesniegumā.

NEPLP ir autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

NEPLP sastāvā ir Ainārs Dimants, Aija Dulevska, Dainis Mjartāns un Ivars Zviedris. Saeimā tika apstiprināta padomes piektā locekle – Dace Ķezbere.

Esošās padomes pilnvaras ir līdz 2017.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. jo Dimanta balss izšķīrās par labu Beltem!!! VAI esat piemirsuši paša Dimanta sacīto, ka balsojis par Belti… Te arī atbilde!!! IR NO TĀS PAŠAS KOMPĀNIJAS, VIENNOZĪMĪGI!!!

  2. ................. Atbildēt

    belte, nekad neienāk prāta, ka citi ir gudrāki par tevi????????????????????????????????????????????

  3. Roka roku mazgā

  4. Nav ļaunuma bez labuma – vismaz tapa skaidri redzams, par kādu politprostitūtu kļuvis Ingmārs Līdaka.

  5. Pelni un dimants!

  6. NEPL padome uzrauga... Atbildēt

    Lai tiktu ieveerota satversme”.Belte,tu esi pamodies no miega. Ka NEPL ieveero satversmi.,kaa? Ar dziesmam,..?!!Jo….

Draugiem Facebook Twitter Google+