Apbrīno

Bena Afleka gangsterdrāma 16

Publicitātes foto

Ekranizējot Holivudā iemīļota rakstnieka Denisa Laheina romānu, Bens Afleks sniedz savu artavu prohibīcijas laikmeta glorificēšanā, bet pretēji ierastajam skatītāju neved uz Čikāgas, Ņujorkas vai Losandželosas ielām, bet gan uz Floridas tveici, kur būtiska loma ir plantatoru dzimtu pēctečiem, kubiešiem un kukluksklanam.

Pēc Denisa Laheina romāna motīviem Klints Īstvuds 2003. gadā uzņēma “Noslēpumu upi”, 2010. gadā Mārtins Skorsēze uzņēma “Slēgto salu”, bet Bens Afleks, ekranizēdams drāmu “Ardievu, mazā, ardievu” (2007), debitēja kā režisors. Nu viņš ir producents, režisors, scenārija līdzautors un vēl arī galvenās lomas atveidotājs gangsterdrāmā “Dzīve nakts aizsegā”, kas arī tapusi pēc Laheina romāna motīviem un sākas ar cietumnieka Džo Kohlina atmiņu vērpetēm. Bostonas policijas priekšnieka dēla pieredze I pasaules kara ierakumos bija tik traumatiska, ka godīgu dzīvi viņš nespēj dzīvot un ir viens no pilsētas ietekmīgākā mafijnieka Alberta Vaita bezkaislīgajiem killeriem. Taču viņam ir vājība īrietes Emmas Guldas veidolā, un viņa ir arī Vaita mīļākā. Kad Alberts pieķer abus vaininiekus, viņš, protams, izrēķinās ar Džo, bet Emmu nosūta drošā nāvē.

Sižetiskās peripetijas Džo aizvedīs labi tālu – gan burtiskā, gan arī simboliskā nozīmē, taču režisora Bena Afleka veikums nav ne pārliecinošs, ne aizraujošs, jo, piesātināts trekniem citātu kumosiem no Holivudas tik mīlētā žanra vēstures, nemitīgi buksē, savukārt kā aktieris, kurš tērpts pēc gangsteru labākās modes, viņš ir tikpat iestīvināts kā Džo krekli. Aflekam pogas izgriež Sjenna Millere un Elle Faninga, un Kriss Kūpers kolorītos otrā plāna varoņu tēlos, arī pieliekot roku Amerikas gangsterēras kinematogrāfiskai mitoloģizēšanai.

 

“Dzīve nakts aizsegā”/”Live by Night”

ASV, 2016.

Režisors: Bens Afleks

Lomās: Bens Afleks, Kriss Mesina, Zoja Saldana, Elle Faninga, Sjenna Millere, Brendans Glīsons, Kriss Kūpers

No 20. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

LA.lv