Biatlonistes Baiba Bendika (no kreisās) un Žanna Juškāne piedalās Pasaules čempionāta biatlonā sprintā sievietēm Holmenkollenā.

Bendika 78. vietā, Juškāne 95., norvēģu līdzjutējus iepriecina Ekhofa 0

Latvijas biatlonistes Baiba Bendika un Žanna Juškāne sestdien nespēja iekļūt labāko septiņdesmitniekā Norvēģijā notiekošā pasaules čempionāta 7,5 kilometru sprinta sacensībās, bet uzvaru izcīnīja mājiniece Tīrila Ekhofa.
Nesen vairākas sensācijas sagādājusī Bendika šoreiz ne tikai ātrumā nebija starp labākajām sportistēm, bet arī pieļāva trīs kļūdas, turklāt tas notika pirmajos šāvienos – divos guļus stāvoklī un vienu stāvus. Noslēgumā viņa ierindojās 78.vietā.
Savukārt Juškāne savās pirmajās individuālajās sacensībās šosezon ar četrām kļūdām palika 95.pozīcijā starp 96 sportistēm.
Sacensībās droši uzvarēja visus desmit mērķus aizvērusī Ekhofa, kura par 15 sekundēm apsteidza francūzieti Marī Dorēnu-Abēru.
Savukārt trešo vietu ar vienu kļūdu izcīnīja vāciete Laura Dālmeiere, kura uzvarētājai zaudēja 19,8 sekundes.
Tikmēr Bendika finišā uzvarētājai zaudēja trīs minūtes un 22 sekundes, bet Juškāne atpalika par piecām minūtēm un 36,8 sekundēm. Latvijas sportistes nekvalificējās svētdien gaidāmajai iedzīšanai.
Pasaules kausa kopvērtējuma sezonas līdere ar 926 punktiem ir šoreiz ceturtajā vietā palikusī čehiete Gabriela Soukalova. Otro vietu ar 802 punktiem ieņem Dorēna-Abēra, bet viņai 22 punktus zaudē itāliete Doroteja Vīrere, kura sestdien bija piektā.
Savukārt Bendika iekrājusi 112 punktus un pašlaik ir 44.pozīcijā.