Baiba Bendika.
Foto – Ieva Lūka/LETA

Bendika ārpus labāko četrdesmitnieka iedzīšanas sacensībās Holmenkollenē 0

Latvijas vadošā dāmu biatloniste Baiba Bendika svētdien palika ārpus labāko četrdesmitnieka Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā – astotā – posma desmit kilometru iedzīšanas sacensībās.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Bendika svētdien četrās šaušanās pieļāva trīs kļūdas un noslēgumā ierindojās 43.vietā.

Tikmēr par sacensību uzvarētāju kļuva titulētā Baltkrievijas biatloniste Darja Domračeva, kura šaušanā pieļāva divas kļūdas un par 9,2 sekundēm apsteidza sprinta uzvarētāju Anastasiju Kuzminu no Slovākijas, kura neaizvēra četrus mērķus.

Savukārt trešā bija amerikāniete Sjūzana Danklija, kura ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas. Uzreiz aiz goda pjedestāla tikmēr negaidīti bija japāniete Fujuko Tačizaki, kurai tas ir labākais sasniegums karjerā.

Bendika uzvarētājai zaudēja trīs minūtes un 34,9 sekundes. Viņa sacensības sāka ar 44.numuru, tomēr ielauzties pirmajā četrdesmitniekā izdevās vien līdz otrajai šaušanai, kurā tika pieļauta pirmā kļūda, kam sekoja vēl pa neprecizitātei nākamajās divās ugunslīnijās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 727 punktiem ir Kuzmina, kurai 41 punktu zaudē svētdien 22.vietā palikusī somiete Kaisa Mekereinena. Tikmēr trešo vietu ar 641 punktu ieņem Domračeva, bet viņai 26 punktus zaudē vāciete Laura Dālmeiere.

Savukārt Bendika iekrājusi 82 punktus un atrodama 54.vietā.

Iedzīšanā vienas sacensības pirms beigām 263 punkti ir Kuzminai, kamēr itāliete Doroteja Vīrere iekrājusi 239 punktus, bet 223 punktus nopelnījusi Dālmeiere.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Bendika ceturtdien Norvēģijā pieļāva divas kļūdas šaušanā, sprinta distancē ieņemot 44.vietu.

Pagājušajā nedēļā posmā Kontiolahti Bendika ieņēma 56.vietu sprintā, bet jaukto pāru stafetē kopā ar Aleksandru Patrijuku bija 21.pozīcijā. Iepriekšējā etapā sportisti nesacentās iedzīšanā, bet spēkojās masu startā, kuram Bendika nekvalificējās.

llmāra Briča audzēkne savu labāko fizisko formu šajā sezonā sasniedza janvārī, kad Pasaules kausa posmā izcīnīja desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Janvāra noslēgumā, nestartējot daudzām vadošajām biatlonistēm, viņa Eiropas čempionātā sprintā ieņēma 14.vietu, bet iedzīšanā bija astotā.

Savukārt Phjončhanas olimpiskajām spēlēs Bendika sprintā izcīnīja 39.vietu, iedzīšanā bija 33., bet 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 39.pozīcijā.

Pasaules kausa posmos latvietei personiskais rekords ir 2015./2016.gada sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.