Reuters/Scanpix

Bendika divreiz kļūdās, tomēr tiek iedzīšanā 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Norvēģijā pieļāva divas kļūdas šaušanā Pasaules kausa (PK) pirmspēdējā posma 7,5 kilometru sprinta distancē, netiekot starp 40 labākajām dalībniecēm, tomēr iegūstot iespēju svētdien startēt iedzīšanas sacensībās.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Par sacensību uzvarētāju kļuva titulētā Anastasija Kuzmina no Slovākijas, kura mēroja vienu soda apli, distanci veicot 21 minūtē un 31,8 sekundēs. Viņai 8,9 sekundes zaudēja bez kļūdām šāvusī Darja Domračeva no Baltkrievijas, bet trešā bija ukrainiete Jūlija Džima, kura arī iztika bez soda apļiem, bet uzvarētājai zaudēja 29,2 sekundes.

Tikmēr Bendika, kura abus soda apļus nopelnīja šaujot guļus stāvoklī, ieņēma 44.vietu 97 dalībnieču konkurencē. Viņa no Kuzminas atpalika par divām minūtēm un 8,3 sekundes, bet no labāko četrdesmitnieka, kas ļautu tikt pie Pasaules kausa kopvērtējuma punktiem, Bendiku šķīra 10,6 sekundes.

Latvietei šoreiz distancē bija 47.ātrākais solis, savukārt labāko desmitniekā tika septiņas sportistes, kuras šāva bez kļūdām.

Pagājušajā nedēļā posmā Kontiolahti Bendika ieņēma 56.vietu sprintā, bet jaukto pāru stafetē kopā ar Patrijuku bija 21.pozīcijā. Iepriekšējā etapā sportisti nesacentās iedzīšanā, bet spēkojās masu startā, kuram Bendika nekvalificējās.

llmāra Briča audzēkne savu labāko fizisko formu šajā sezonā sasniedza janvārī, kad Pasaules kausa posmā izcīnīja desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Janvāra noslēgumā, nestartējot daudzām vadošajām biatlonistēm, viņa Eiropas čempionātā sprintā ieņēma 14.vietu, bet iedzīšanā bija astotā.

Savukārt Phjončhanas olimpiskajām spēlēs Bendika sprintā izcīnīja 39.vietu, iedzīšanā bija 33., bet 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 39.pozīcijā.

Pasaules kausa posmos latvietei personiskais rekords ir 2015./2016.gada sezonā sensacionāli izcīnītā piektā vieta sprinta sacensībās Kenmorā, Kanādā, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē.