Sports
Ziemas sports

Bendika: Negaidīju, ka tā nepaveiksies pirmajā šaušanā, ka tā sāksies olimpiāde0

foto – LETA

Latvijas biatloniste Baiba Bendika sestdien Phjončhanā olimpisko spēļu debijā bijusi pārliecināta par sevi, taču iztraucējis tas, ka vējš bijis vājāks nekā pirms sacensībām veiktajā piešaudē, pēc finiša 7,5 kilometru sprintā atklāja sportiste.

Bendika sestdien nesašāva četrus mērķus un 7,5 kilometru sprintā ierindojās 39.vietu. Tas gan neliedza kvalificēties pirmdien gaidāmajai iedzīšanai.
Sacensības iespaidoja vējš, turklāt pirmajā šaušanā Bendika neaizvēra uzreiz trīs mērķus.

“Iespaidi par debiju nav tie pozitīvākie, nebiju gaidījusi, ka tā nepaveiksies pirmajā šaušanā. Šķita, ka uz vēju noreaģēju pareizi, tomēr tas nebija tiks stiprs kā domāju, tāpēc visi šāvieni bija “uz vienpadsmitiem”. Nav patīkami, ka tā iesākās olimpiskās spēles,” stāstīja Bendika.

Latvijas biatloniste pirms olimpiskās debijas nav izjutusi īpaši lielu satraukumu.
“Jutos diezgan pārliecināta, jo iepriekšējā dienā šaušana vējā bija laba. Slēpes arī slīdēja labāk kā treniņos, ar to viss bija kārtībā,” uzsvēra cēsniece.

Viņa olimpisko spēļu trasi raksturo kā sarežģītu. “Jāzina, kā sadalīt spēkus, lai jau pirmajā aplī nenogurtu kājas. Šodien trase bija arī ātra, tāpēc jābūt uzmanīgam arī nobraucienos. Šaušana nav vienīgais, uz ko jākoncentrējas,” skaidroja Bendika.

Tāpat Latvijas biatloniste atzīmēja, ka jāpievērš liela uzmanība vējam.
“Vējš bija vājāks nekā piešaudē, tas ir ļoti mānīgs. It kā karodziņu pūta no kreisās puses, bet tajā pat laikā vējš bija mazliet virpuļveidīgs. Šeit šaut ir sarežģīti,” teica biatloniste.

Pēc otrās ugunslīnijas viņa bija 58.vietā, kas ir robeža par cīņu iedzīšanā, bet līdz finišam izdevās pakāpties par 19.vietām. “Ar ātrumu viss bija kārtībā. Tomēr pēc tik daudz soda apļiem arī tas tika ietekmēts,” pauda Bendika.

Saistītie raksti

Tikmēr par olimpisko čempioni tika kronēta vāciete Laura Dālmeiere, sudrabu izcīnīja norvēģiete Marte Ulsbū, kamēr pie bronzas godalgas tika Čehijas sportiste Veronika Vitkova.

Pašlaik 26 gadus vecajai Bendikai šīs ir pirmās olimpiskās spēles. Ilmāra Briča audzēkne savu labāko fizisko formu šajā sezonā sasniedza janvārī, kad Pasaules kausa posmā izcīnīja desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Mēneša noslēgumā, nestartējot daudzām vadošajām biatlonistēm, viņa Eiropas čempionātā sprintā ieņēma 14.vietu, bet iedzīšanā bija astotā.

LA.lv