Sports
Ziemas sports

Bendika par 39. vietu: “Biju labi gatava fiziski, bet sanāca sliktākā šaušana šosezon”1

Reuters/Scanpix

Latvijas biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Phjončhanas olimpisko spēļu 15 kilometru individuālajā distancē jutusies pārliecinoši, tomēr nav izdevies tikt galā ar šaušanu, pēc sacensībām pauda sportiste.

Bendika ceturtdien pieļāva četras kļūdas un savu pēdējo olimpisko spēļu distanci noslēdza 39.pozīcijā. Puse no šīm kļūdām tika pieļautas pēdējā šaušanas reizē.
“Žēl, ka neizdevās izšaut. Šodien bija jāšauj pa mērķiem, jo laikapstākļi bija pietiekami labi, lai to darītu. Žēl, ka neizdevās nevienā no distancēm parādīt labu rezultātu,” pēc sacensībām neapmierinātību izrādīja Bendika. “Vējš nav vienīgais faktors, kas ietekmē šaušanu. Ir arī pašam jāsavācas. Sevišķi žēl par pēdējo šaušanu. Tajā centos šaut droši, it kā jutos pārliecināta, tomēr šāvieni nekrita. Bija pārliecība, ka varu šaut droši, bet šoreiz mērķi neaizkrita. Neko darīt.”

Par čempioni sensacionāli kļuva 22 gadus vecā zviedriete Hanna Ēberga, kura aizvēra visus 20 mērķus.
Viņai ar 24,7 sekundēm piekāpās divas kļūdas pieļāvusī Slovākijas pārstāve Anastasija Kuzmina, kamēr trešo vietu ar vienu kļūdu izcīnīja titulētā Laura Dālmeiere, kura atpalika par 41,2 sekundēm.

Tikmēr Bendika zaudēja četras minūtes un 25,6 sekundes. Ja tiktu aizvērts pēdējais mērķis, latviete ieņemtu 19.vietu.

Zīmīgi, ka Ēberga iepriekš Phjončhanā guva septīto vietu sprintā un piekto iedzīšanā, bet pirms tam šosezon Pasaules kausā individuālajās sacensībās ne reizi nebija tikusi divdesmitniekā.
Ēbergas uzvara kļuva par otro sensāciju Phjončhanas biatlona sacensībās, ko sagādājusi Zviedrija, jo iepriekš otro vietu iedzīšanā vīriem negaidīti izcīnīja 20 gadus vecais Sebastians Sāmuelsons.

Dālmeiere iepriekš Phjončhanā bija uzvarējusi gan sprintā, gan iedzīšanā, kamēr Kuzmina guva otro vietu iedzīšanā. Pēc pirmās medaļas Kuzmina pauda, ka viņai ir nepieciešama vēl viena godalga – par brāli Antonu Šipuļinu, kurš ir diskvalificēts no šīm sacensībām. 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs zeltu stafetē ieguvušais Šipuļins bija starp daudzajiem krievu sportistiem, kas netika pielaisti startam Phjončhanā valsts apmaksātas dopinga programmas dēļ.

Galerijas nosaukums

“Ātrais slēpojums noteikti man šaušanā nesniedza pašpārliecinātību. Jau visu janvāri zināju, ka fiziskā forma mums ir laba un sagatavošanās bija veiksmīga. Otrajā šaušanā guļus vējš varbūt aizpūta vienu šāvienu, bet tas vēl jānoskaidro pie treneriem. Centos slēpot tehniski un turēt savu tempu, bet ar šaušanu diemžēl netiku galā,” žurnālistiem Phjončhanā teica Bendika. “Pirms sacensībām biju noskaņojusies un sev atgādināju dažādas tehniskās lietas. Tieši tāpēc centos šaut droši, bet diemžēl kaut kur pietrūka.”

Saistītie raksti

Dāmu 15 kilometru individuālā distance sākotnēji bija plānota trešdien, tomēr laikapstākļu dēļ to pārcēla par dienu.
“Biju priecīga, ka sacensības pārcēla, jo vakardien brāzmas ik pa brīdim bija diezgan lielas. Ciematā redzēju arī citas meitenes un viņas visas apkārt staigāja smaidīdamas. Katrs grib parādīt, uz ko ir spējīgs, nevis paļauties uz vēja ietekmi,” teica latviete.

Kā vēstīts, Bendika 7,5 kilometru sprintā ar četrām kļūdām šaušanā ieņēma 39.vietu, bet iedzīšanā ar trim neaizvērtiem mērķiem pakāpās uz 33.pozīciju.
“Īsti neesmu apmierināta ar nevienu no startiem. Vienīgais prieks ir par to, ka bijām tiešām labi sagatavojušies fiziski. Sportiskā forma bija ļoti laba, bet diemžēl aizvadīju šosezon sliktāko šaušanu. Parasti tā ir viena no manām stiprākajām pusēm,” secināja latviete.

LA.lv