Baiba Bendika.
Foto – Ieva Lūka/LETA

Bendika par mata tiesu kvalificējas PK iedzīšanas sacensībām 1

Latvijas vadošā sieviešu biatloniste Baiba Bendika piektdien ieņēma 59.vietu Krievijas pilsētā Tjumeņā notiekošā Pasaules kausa noslēdzošā – devītā – posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Bendika pirmajā ugunslīnijā neaizvēra divus mērķus, bet otrajā pievienoja vēl vienu kļūdu. Trasē viņai bija 33.ātrākais solis, bet finišā latviete sacensību uzvarētājai Darjai Domračevai no Baltkrievijas zaudēja divas minūtes un 47,4 sekundes.

Domračeva, tāpat kā otrās vietas ieguvēja Kaisa Mekereinena no Somijas, šāva nekļūdīgi. Mekereinena uzvarētājai zaudēja nieka 1,2 sekundes.

Tikmēr trešajā pozīcijā ar vienu kļūdu bija norvēģiete Tīrila Ekhofa, kura Domračevai zaudēja 33,3 sekundes.

Savukārt kopvērtējuma līdere Anastasija Kuzmina veica trīs soda apļus un ieņēma 12.vietu.

Bendika pēc otrās ugunslīnijas bija 62.vietā, pirmajam sešdesmitniekam, kas garantētu vietu iedzīšanā, zaudējot gandrīz desmit sekundes.

Tiesa, pēdējā aplī latvietei izdevās iespraukties pirmajā sešdesmitniekā. Bendika 60.vietā finišējušo moldovieti Allu Giļenko apsteidza par 0,1 sekundi, bet 61.pozīcijas īpašniece Rina Micuhaši atpalika par 1,7 sekundēm.

Šis Pasaules kauss sākās jau ceturtdien, kad Andrejs Rastorgujevs ar perfektu šaušanu bija ceturtais desmit kilometru sprintā, kamēr Aleksandrs Patrijuks bija 71.vietā, kamēr Roberts Slotiņš palika 81.pozīcijā no 84 biatlonistiem.

llmāra Briča audzēkne Bendika savu labāko fizisko formu šajā sezonā sasniedza janvārī, kad Pasaules kausa posmā izcīnīja desmito vietu 15 kilometru individuālajā distancē. Janvāra noslēgumā, nestartējot daudzām vadošajām biatlonistēm, viņa Eiropas čempionātā sprintā ieņēma 14.vietu, bet iedzīšanā bija astotā.

Savukārt Phjončhanas olimpiskajām spēlēs Bendika sprintā izcīnīja 39.vietu, iedzīšanā bija 33., bet 15 kilometru individuālajā distancē ierindojās 39.pozīcijā.

Šis Pasaules kausa posms noslēgsies sestdien un svētdien, kad notiks attiecīgi iedzīšanas un masu starta sacensības.

Kā vēstīts, Pasaules kausu Tjumeņā boikotē Kanādas, Čehijas, Ukrainas un ASV biatlona izlases, kā arī Phjončhanas olimpiskajās spēlēs zeltu un sudrabu ieguvušais zviedru biatlonists Sebastians Sāmuelsons.