Baiba Bendika

Bendika Pasaules kausa sezonas pirmajās sacensībās finišē punktos 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien Zviedrijā ieņēma 34.vietu Pasaules kausa pirmā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

Uzvaru svinēja iepriekšējās sezonas Lielā kristāla globusa ieguvēja Doroteja Vīrere no Itālijas, kura šaušanā pieļāva vienu kļūdu, finišēdama pēc 19 minūtēm un 48,5 sekundēm.

Otrā ar diviem neizvērtiem mērķiem bija norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna, kura zaudēja 8,6 sekundes, bet trešā bija nekļūdīgi šāvusī čehiete Markēta Davidova, kura bija 11,9 sekundes lēnāka.

Aiz pirmā trijnieka bija vāciete Franciska Proisa, tālāk sekoja zviedriete Linna Pēšsone, bet pirmo sešinieku noslēdza Vācijas biatloniste Denīze Hermana.

Bendika katrā šaušanā neaizvēra pa vienam mērķim, uzvarētājai zaudējot vienu minūti un 26,6 sekundes. Trasē Bendikai bija 36.ātrākais solis.

Tikmēr Jūlija Matvijenko noslēpoja četrus soda apļus, uzvarētājai zaudējot vairāk nekā piecas minūtes un ieņemot priekšpēdējo vietu 105 sportistu konkurencē.

Bendika jau sākotnēji bija ieplānojusi sākt sacensības ar Pasaules kausa posmu Estešundā, izlaižot pirmo IBU kausa posmu Norvēģijā. Gatavošanos pakoriģēja slimība, kuras dēļ nebija pārliecības, ka sportiste varēs iziet uz starta svētdien. Tomēr sacensībām Latvijas labākā biatloniste ir pieteikta un trasē devās ar piekto numuru.

Ar 63.numuru gandrīz pusstundu vēlāk viņai sekoja Matvijenko, kura sestdien jauktās stafetes otrajā posmā paguva aizvadīt vien pusdistanci, kad viņu par apli apdzina līderi. Divās līdz šim aizvadītajās sacensībās Pasaules kausa sacensībās sprintā aizvadītajā sezonā Latvijas biatloniste šeit pat Estešundā finišēja 93.vietā pasaules čempionātā un 106.vietā – Pasaules kausa posmā Oslo.

Jau ziņots, ka Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ieņēma 18.vietu Pasaules kaus pirmā posma desmit kilometru sprinta distancē.

Rastorgujevs pirmajā ugunslīnijā pieļāva divas kļūdas, bet otrajā pievienoja vēl vienu neaizvērtu mērķi. Sacensībās triumfēja iepriekšējās sezonas Lielā kristāla globusa ieguvējs Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kuram Rastorgujevs finišā zaudēja minūti un 17 sekundes.

Tikmēr Alekasandrs Patrijuks nesašāva trīs mērķus un J.T.Bē zaudēja gandrīz trīs minūtes, kas deva 83.vietu, bet Roberts Slotiņš ar četrām kļūdām un vairāk kā trīs minūšu deficītu bija 95.vietā 108 biatlonistu konkurencē.

Trešdien un ceturtdien būs mači individuālajā disciplīnā, bet nedēļas nogalē – stafetēs.

Jau ziņots, ka sestdien Latvija 2×6+2×7,5 kilometru jauktajā stafetē ieņēma 24.vietu.