Biatloniste Baiba Bendika
Foto – Ieva Lūka/LETA

Bendika sašauj visus mērķus un kvalificējas iedzīšanai 0

Veicot nekļūdīgu šaušanu, Latvijas biatloniste Baiba Bendika trešdien Francijā izcīnīja 52.vietu Pasaules kausa trešā posma 7,5 kilometru sprinta sacensībās, pirmoreiz šosezon kvalificējoties iedzīšanai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Bendika aizvēra visus desmit mērķus un finišā uzvarētājai Anastasijai Kuzminai no Slovākijas zaudēja divas minūtes un 24,7 sekundes. Kopumā latvietes solis ugunslīnijā nebija no ātrākajiem, apsteidzot vien piecas sportistes, kuras šāva bez kļūdām. Zīmīgi, ka pēc otrās šaušanas Bendika vēl bija 44.pozīcijā, tomēr noslēdzošais aplis tika veikts lēni un kopā slēpošanā latviete uzrādīja 66.rezultātu.

Sacensībās ļoti pārliecinoši triumfēja Kuzmina, aizverot visus desmit mērķus un finišā par 33,9 sekundēm apsteidzot pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvēju Lauru Dālmeieri no Vācijas, kura šosezon trijniekā iekļuva pirmoreiz.
Savukārt trešo vietu izcīnīja ukrainiete Vita Semerenko, kura uzvarētājai zaudēja 41,4 sekundes.

Krievu tautības Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, kura karjeras laikā ieguvusi divas olimpiskās zelta godalgas, izcīnīja otro uzvaru individuālajās sacensībās pēc kārtas, jo pagājušajā nedēļā Hohfilcenē viņa bija labākā iedzīšanā. Šī Kuzminai bija devītā uzvara karjerā un otrā pēc atgriešanās no grūtniecības.
Posmu Francijā izlaiž baltkrieviete Darja Domračova, kura pirms nedēļas divreiz kāpa uz goda pjedestāla.

Bendika jauno sezonu iesāka veiksmīgi un pirms divām nedēļām Zviedrijā Pasaules kausa pirmajā posmā ar tikai vienu nesašautu mērķi no 20 izcīnīja 29.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, kas šajā disciplīnā ir viņas karjeras labākais sasniegums. Tomēr turpinājumā Bendikai divās sprinta sacensībās pēc kārtas nespēja tikt labāko sešdesmitniekā, nekvalificējoties iedzīšanai.

Šī posma turpinājumā piektdien sprintu aizvadīs vīri, kur Latviju pārstāvēs Andrejs Rastorgujevs, Oskars Muižnieks un Daumants Lūsa, kamēr sestdien notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien – sezonas pirmie masu starti vīriem un dāmām.