Bendikai piecas kļūdas netraucē sasniegt personisko rekordu 0

Latvijas biatloniste Baiba Bendika trešdien Estešundā Pasaules kausa (PK) sezonas pirmajā posmā, startējot 15 kilometru individuālajā distancē, pieļāva piecas kļūdas šaušanā, taču tas netraucēja viņai tikt pie kopvērtējuma punktiem un sasniegt savu karjeras labāko rezultātu šajā distancē.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Bendika sacensībās ieņēma 36.vietu, bet līdz šim labākais rezultāts viņai šajā distancē bija iepriekšējā sezonā janvārī ieņemtā 45.pozīcija PK posmā Rūpoldingā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vāciete Laura Dālmeiere, kura finišu sasniedza pēc 46 minūtēm un 14 sekundēm, kamēr Bendika viņai zaudēja piecas minūtes un 51,8 sekundes.

Pirmajā šaušanā latviete nopelnīja vienu soda minūti, otrajā neaizvēra divus mērķus, trešajā šāva nekļūdīgi, bet, pēdējo reizi viesojoties ugunslīnijā, tika pie vēl divām soda minūtēm.
Pēc pirmās šaušanas Bendikai bija 41.vieta, pēc otrās viņa noslīdēja uz 53.pozīciju, savukārt turpinājumā pakāpās uz 30.vietu, kamēr pēc pēdējās šaušanas viņa bija 36.vietā, kuru ieņēma arī sacensību noslēgumā.
Bendika nopelnīja piecus PK kopvērtējuma punktus.

Dālmeiere šaušanā nopelnīja divas soda minūtes, tomēr par 15,8 sekundēm pārspēja francūzieti Anaisu Beskonu, kura ugunslīnijā kļūdījās reizi. Tikmēr trešā palika baltkrieviete Darja Jurkeviča, kura šāva bez kļūdām, bet uzvarētājai zaudēja minūti un 17,3 sekundes.
Bendika patlaban ir vienīgā Latvijas sportiste, kura kvalificējusies Pasaules kausam, turklāt individuālajās sacensībās šosezon Latviju drīkstēs pārstāvēt tikai pa vienai sportistei.

Jaunā Pasaules kausa sezona sākās svētdien, kad notika jauktā stafete un jauktā pāru stafete. Latvijas biatlonisti Bendika un Daumants Lūsa piedalījās pāru stafetē, kurā guva salīdzinoši augsto 12.vietu. Šajā dienā uz starta nevarēja iziet Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kuram bija 38 grādu temperatūra.

Rastorgujevs gatavojas ceturtdien gaidāmajai 20 kilometru individuālajai distancei, kurā Latviju pārstāvēs arī Ilmārs Bricis un Lūsa.