Bendiku diskvalificē pasaules čempionātā 0

Latvijas sieviešu biatlona līdere Baiba Bendika svētdien Čehijā sākotnēji izcīnīja 15.vietu pasaules čempionāta vasaras biatlonā desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, tomēr pēc tam saņēma diskvalifikāciju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Par sieviešu iedzīšanas sacensību uzvarētāju kļuva čehiete Veronika Vitkova, kura finišēja pēc 31 minūtes un 25,8 sekundēm. Mājiniece šaušanā pieļāva divas kļūdas, bet otrā ar četriem neaizvērtiem mērķiem bija Slovākijas biatloniste Paulīne Fialkova, uzvarētājai zaudējot nepilnas 22 sekundes.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena savukārt stājās Kazahstānas pārstāve Gaļina Višņevskaja.

Tikmēr šaušanā četras kļūdas pieļāvusī Bendika no uzvarētājas atpalika par nedaudz vairāk kā trim minūtēm.

Bendikai par augstu vietu šajās sacensībās liedza pacīnīties kļūdas ugunslīnijā. Vēl pēc pirmās šaušanas, kurā netika pieļauta neviena kļūda, viņa bija augstajā astotajā vietā, tomēr pēc tam pieļautas divas kļūdas lika izkrist ārpus labāko desmitnieka. Savukārt trešajā un ceturtajā šaušanā latviete pieļāva vēl pa vienai kļūdai, finišējot 15.vietā.

Tiesa, neilgi pēc finiša Bendika saņēma diskvalifikāciju un viņas rezultāts tika anulēts.

Pirms tam sestdien Bendika bija 13.vietā sprintā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien junioru konkurencē 11.vietu starp puišiem iedzīšanā izcīnīja Edgars Mise, kamēr Ieva Pūce bija 22.pozīcijā.