Apbrīno

Benksija grafiti Maiami izsolīts par vairāk nekā pusmiljonu dolāru 16

Publicitātes foto

Britu grafiti mākslinieka Benksija darbs ar nosaukumu “Kissing Coppers” otrdien Maiami izsolīts par 575 000 ASV dolāru (419 000 eiro).

Melnbaltajā darbā attēloti divi britu policisti kaislīgā skūpstā. To ar telefonsarunas starpniecību iegādājies kāds kolekcionārs, kurš negribēja atklāt savu vārdu, norāda izsoļu nams “Fine Art Auctions Miami”.

Grafiti 2005. gadā parādījās uz krodziņa “Prince Albert Pub” sienas Braitonā, Anglijā.

Pēdējos gados vairāki Benksija darbi tikuši noņemti no ēku sienām un pārdoti. Līdz ar “Kissing Coppers” tika piedāvāti vēl divi viņa grafiti – “Bandaged Heart Balloon” un “Crazy Horse Car Door”. Taču tos pārdot neizdevās.

Eksperti norāda, ka ielu māksla mūsdienās kļuvusi ļoti pieprasīta. “Jauni cilvēki vēlas idejas, dialogu. Viņi vēlas izpausties,” sacīja izsoļu nama direktors Frederiks Tuts. “Šim tirgum ir neticams potenciāls. Es biju klāt pirmajās popārta izsolēs, un tur notika tieši tas pats – cilvēki uzradās nez no kurienes un uzreiz nopirka darbus.”

Izsolē pavisam tika piedāvāti 54 mākslas darbi. To vidū bija amerikāņu mākslinieka Žana Mišela Baskiata skice, kas tika izsolīta par 180 000 dolāru (131 000 eiro), kā arī gleznotāja Kīta Heringa akvarelis “Roger in the Flowers”.

LA.lv