Foto – LETA

Benzīna izvēle motorzāģim 3

“Kas tā par firmu, kas ražo motorzāģus Benson? Nekur uz iepakojuma vai instrukcijā tas nav izlasāms. Instrukcijā nav arī precizēts, kāds benzīns vajadzīgs. Ir tikai norādījums, ka tam nedrīkst būt klāt alkohols. Kuros benzīna tankos tad tagad tirgo benzīnu bez piejaukumiem?” 
Imants R. Bauskas novadā

Reklāma
Reklāma

 

Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Ķēdes motorzāģus Benson ražo uzņēmums “Benson”, tie gan Latvijā nav īpaši izplatīti. Zāģu divtaktu dzinēji lielākoties darbojas ar bezsvina benzīna un divtaktu eļļas maisījumu, parasti to jauc attiecībā 50:1 (95E benzīns: eļļa). Ja degvielas maisījums ir mazākā attiecībā, piemēram, 60:1 vai 80:1, tas var radīt dzinēja bojājumus. Ja benzīns nav kvalitatīvs, daži to jauc attiecībā 30:1. Neiesaka vien izmantot tādu, kas satur vairāk nekā 10 % spirta no degvielas tilpuma. Taču ar mūsu 95E degvielu ķēdes motorzāģi darbojas teicami. Ja ir šaubas, vai pareizi iejaucat eļļu, ieteicams konsultēties servisa centros.

Daudz būtiskāk, kādu divtaktu dzinēja eļļu lietosiet.

CITI ŠOBRĪD LASA

Motora eļļas, kas nav paredzētas izmantošanai augstas veiktspējas divtaktu dzinējos ar gaisa dzesēšanu, var izraisīt pārmērīgu oglekļa nogulsnēšanos motora darba telpā, tā samazinot palīga dzīves ilgumu, tāpēc nav prātīgi taupīt uz eļļas rēķina.

Speciālisti iesaka lietot tikai konkrētā zāģa ražotāja eļļu, jo motora īpatnību dēļ cita var tik perfekti nederēt. Tiesa, konkrētajā gadījumā šāds ieteikums diezin vai būs izpildāms…

Eļļas divtaktu motoriem parasti iekrāso, lai nepārprotami varētu zināt, ka tā jau ir pievienota un degvielu var lietot divtaktu dzinējam. Maza piebilde – nav ieteicams izmantot vecu, nostāvējušos benzīnu: kannā ar hermētiski noslēgtu vāciņu to var uzglabāt līdz sešiem mēnešiem, vēlāk tādu lietot nevar. Jo īpaši to, kas palicis no pagājušā gada.

Jāpiebilst, ka Valsts valodas likuma 21. pants nosaka, ka ikvienai importētai precei, kuras marķējumā, lietošanas instrukcijā, garantijas dokumentos vai tehniskajā pasē ietvertā informācija ir svešvalodā, jāpievieno tulkojums valsts valodā. Jūs varat griezties pie pārdevēja un pieprasīt, lai izsniedz lietošanas instrukciju latviešu valodā. Ja rodas nesaskaņas, atliek griezties pēc palīdzības Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Taisnība ir lasītāja pusē – par iegādāto preci ir jābūt pieejamai pilnīgi visai informācijai valsts valodā, jo īpaši, kā to pareizi lietot. Pretējā gadījumā, ja nezināšanas dēļ būsiet sabojājis preci, zāģa remonts būs jāveic par paša līdzekļiem, likumā noteiktā divu gadu garantija tad nav spēkā.

Reklāma
Reklāma