×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
17. februāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Ekrānā labi redzams, ka krievu TV diktoriem izteikti kustas ausis (19)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Visai Ostankinai ārkārtīgi ķēries pie sirds, ka kinorežisors Aleksandrs Sokurovs izteicies, ka Krievijas propagandas mašīnas “televizionščiki” par kara kurināšanu jānogādā uz Hāgas starptautisko tiesu. Kā tad tā? Baltu patiesību vairs nedrīkstēs rādīt un stāstīt? Dikti, dikti bija sāpināti cilvēki studijās un kurnēja, ka viens “kinošņiks” neko nefilmē par vārda brīvību, demokrātiju, viedokļu daudzveidību. Turklāt krievu žurnālistikai ir precīzākais leņķis un dzidrinātākā prizma, visprofesionālāk skatoties uz notiekošo.

Teicamo sagatavotību ne mazākā mērā neapšaubīs Baltijas valstu iedzīvotāji ar savu pieredzi. Tautas, kas pieprasīja neatkarības atgūšanu 1940. gadā okupētajām tēvijām, 90. gados citādi netika atrādītas Centrāltelevīzijā, kā nodarvotas par fašistisko pakalpiņu pēctecēm un buržuāzisko nacionālistu līdzskrējējām. Bet pie visa var pierast, ar laiku visduļķainākajai dezinformācijai izraktie kanāli sāka šķist komēdijiski un anekdotiski. Skatītāji pieņēma, ka no Maskavas ar Rīgu sazinās pa bojātu telefonu un atsūtītās TV humora veču brigādes nekad nedzer neko vājāku par čefīru. Protams, ka gan toreizējās, gan tagadējās pārraides noformē un koriģē pēc politiskās pārvaldes pasūtījuma un kā plakanā, tā ieliektā ekrānā labi redzams, ka krievu TV diktoriem izteikti kustas ausis.

Vēsturnieki atklājuši, no kādiem māliem veidojušās “Russia Today”, RTR čuguna lējēju TV stacijas. 1942. gada ziemā brāļi Grimmi krita gūstā pie Staļingradas. Viņi apmācīja vietējās talantu fabrikas, un tā izkūņojās Krievijas televīzija, kuras uzdevums iznēsāt pa pasauli pasakas un no zila gaisa uzpūst utopijas. Kur redzat melus apgalvojumā, ka pie Krievzemes robežām koncentrē NATO spēkus? Vai nav taisnība, ka ES kļūst mazspēcīgāka, cietusi no bēgļu invāzijas, Eiropas ūnija šķobās un ļogās? Tas, protams, ir stipri vienpusējs, miglains un primitīvs skatupunkts, bet melots nav. Krievu propagandas mākslā rūdītos, kuri apsēj informatīvo lauku ar izlasītu sēklu, grūti noķert aiz astes. Viņi nekad neatzīst vainu un vates ausī bāšanu sauc par atšķirīgu viedokli. Pat stūrī iedzīti, nepadodas un atiež zobus – bet jūs arī melojat! Ja pavisam nespēj izgrozīties, paņem pauzi un atsāk žadzināt, kad mēles pareizi ielocītas. Ak mūsējie ir dopinga lietotāji vai BUK artilēristi Austrumukrainā? Kur ir pierādījumi, ka apvainotie nav krituši par ļaunprātīgas apmelošanas upuriem?

Par uzticīgu kalpošanu Kremlis devīgi apbalvo savu iedarbīgāko administratīvo resursu. Masu medijiem nav joka lieta panākt, ka vesela nācija dzīvo citā paralēlā realitātē! Administrācijai tik drusku jāpiepalīdz ierobežot, lai opozīcijai aizbāztu muti. TV debatēs tas notiek vārda tiešā nozīmē un brutāli, kad citādi domājošiem nogriež skābekli ar nevaldāmu ķērkšanu. Un vai Krievija ved informatīvo karu? Nē, karagājienā devušies Rietumi, kaut nav zināma neviena valsts, kas uzrīdītu hakerus, uzturētu veselas troļļu armijas un līstu citu iekšlietās, kā tikai nelūgtie viesi no Krievijas. Oi, ņet, tā, protams, ir rūpīgi izplānota mūsu Austrumu partneru nomelnošana.

Ko Krievija dara – ir nomodā par tradicionālajām vērtībām. Ja Rietumos vērojams noriets, tad, dabīgi, gaisma svīst Austrumos, mātuškā Krievijā. Grūti gan savervēt sekotājus sludinātām vērtībām, ja to nesēji ir tādi tipi kā Žirinovskis, komunists Zjuganovs, galēji reakcionārs rakstnieks Prohanovs vai motocikletists Hirurgs.

Kas attiecas, ka kolēgas no krievu TV karjeru beigs Hāgā – nereti viņi tiešām pārforsē. Čingishans būs bijis ieturētāks izteicienos, salīdzinot ar to, ko nekontrolētās dusmās šodien pauž no ķēdes pasprukuši “ērgļi” diskusiju raidījumos. Ukrainu valda fašisti vai modificēta paveida banderovieši. Kijeva ir krievu pilsēta, un, ja vieniem šķiet, ka tā jāieņem pa taisnāko auto trasi, tad otriem – ka virzoties uz priekšu ar diversiju vienībām. Satrakojušos runātājus vāji kušina, un tā ir benzīna laistīšana, kara kurināšana. Kāpēc forsēšana notiek, kāpēc šovinistiskus fruktus laiž pie mikrofona, jājautā tiem, kuru sapnītis ir, ka atkal sarīko Jaltas formāta konferenci par lielvaru interešu sfēru sadalīšanu, Krievija kā globālais spēlētājs tur ir klāt, vicina kulaciņus un ikviens ņem vērā Kremļa vēlmi būt par varenu pasaules kārtības ietekmētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Man ļoti patīk Latvijas TV, bet riebjas krievijas melu propogandoni solovjovs,kiselevs,norkins utt.

 4. nost ar manipuļāciju ! Atbildēt

  Atkal manipulēšana !
  Nobīda uzmanību no īstajiem cēloņiem.
  DIKTORI trokšņo tik to, kas uzrakstīts priekšā uz papīra,
  citādi viņi būtu bezdarbniekos !!!

 5. Прежде чем критиковать и издеваться над другими, этот телевичок лучше бы обратил внимание на своё местное телевидение. Вот где убожество.

 6. Vecā anekdote, ja krānā nav ūdens, tad vainīgi ASV un Izraēla, kuru Kremlis ekspluatē uz nebēdu.
  Ja Tatārijas jūdi atkal noticēs šīm pasakām, tad paši vainīgi!

 7. Tas vien, ka austrumu kaimiņa presē pārsvarā valda lielkrievu nacionālšovinisma un lielās roģinas zaudējuma kompleksa izraisīta informācijas gūzma, nebūt nenozīmē, ka tur esošā mediju telpa ir bez pietiekoša faktoloģiska pamata.
  Jautājumā par to, ka “Ukrainu valda fašisti vai modificēta paveida banderovieši” – ieteiktu šo jautājumu papētīt tuvāk un pajautāt, piemēram mūsu uzņēmējiem, kuru uzņēmumus var vienkārši tā pat atņemt pie valsts struktūrām nepiederoši bruņoti grupējumi – gribu un viss!
  Nelīdz ne ES, ne citu struktūru iesaiste!
  Diemžēl mūsu masu mēdekļi slimo ar līdzīgu slimību un liels daudzums ir vienkārši konjunktūristi, silei pietuvināti oficiālās pozīcijas atgremotāji un “galma lišķi”, neskatoties ne uz ko!

  • Malaizijas lidmašīnas atlūzas Atbildēt

   “…mūsu masu mēdekļi…”

   Ir zināma atšķirība starp fašistiska režīma stingri kontrolētiem medijiem un brīvā tirgus apstākļos veidotiem medijiem demokrātiskā valstī. Un visu Latvijas mediju mešana vienā maisā jūsu intelektam godu nedara.

   • Это то вы то демократическая страна?! Ничего себе заява. А ваша собственная газетка, вот эта самая, как пропагандой занимается?! Сильно она приветствует разнообразие мнений, уважает свободу слова?!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nelieniet manās sēņu vietās!

No 20. augusta līdz 2. septembrim vismaz 36 Latvijas novados notiks vērienīgas militārās mācības “Namejs”. Jēkabpilī un Valmierā plānots izspēlēt masu nemierus. Mācību uzdevumi tiks veikti arī uz juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, tāpēc bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un tehnikas pārvietošanos.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+