Auto un moto

Benzīns dārgāks. Brauksim mazāk?16

Foto – Shutterstock

Cik tad nu sen, daži gadiņi vien pagājuši kopš skaistā laiciņa, kad uzpildes staciju cenrāžos medījām ciparus tā ap 1,00. Nu redzam – 1,30. Un “norijam”. Jo saprotam, ka lētāks jau šis produkts lielvalstu naftas kariņu laikā nekļūs. Un savējie arī vēl piemetīs. Ar nolaisto ceļu saimniecību bez papildu akcīzes galā netiksim…

Kā klājas citur? Ierosinu ieskatīties. Ir interesanti. Reče nu – Krievijā un Baltkrievijā par to pašu naudiņu var braukt vismaz divreiz tālāk. Bet Islande ar Nīderlandi, šķiet, tā vien sacenšas par to, kura pirmā sasniegs divu eiro robežu.

Mūsu skaitļi tabulā izskatās tādi kā pārāk optimistiski. Ņemiet vērā – tie ir no maija sākuma. Un, otrkārt, neaizmir-stiet, ka mūsu tirgoņi uz tablo raksta vairāk, nekā realitātē iespējams. Esmu jau pieradis pie “Nestes” divarpus centiem “Rimi” kartē. Tad kādudien (gluži tukšs un “Nestes” tuvumā nav) iekuļos “Circle K”. Un esmu patīkami pārsteigts, kad laipns zēns mani minūtes laikā padara par ekstrakluba biedru un tā uzdāvina 3,5 centus par katru litru.

Un vispār – nav jau tas cenu kāpums tik šausmīgs. Ar vidēju nobraukumu man sanāk tērēt kādus 50 eiro mēnesī vairāk. Jāmācās braukt vēl maigāk un taupīgāk. Jo mazāk braukt mēs nez vai iemācīsimies. Pārāk jau pie patstāvības un kustības visai izšķērdīgajām baudām esam pieraduši.

 

LA.lv