Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Benzīns seko naftai

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Gaidīto vienu eiro par benzīna litru tā arī nedabūjām… Kopš gada sākuma cenas degvielas uzpildes stacijās kāpj. Bet lēni kāpj, kas vilšanās rūgtumu mazina. Nav jau tik bēdīgi. Esam (tāpat kā visa Eiropa) atkal pie tiem pašiem kontrolskaitļiem, kas fiksēti pirms pusotra gada. Un krietni labākā situācijā nekā pērnajā vasarā.

Skatot statistiku šādā garākā laika posmā, nepārprotami redzams, ka benzīna cenas (gan ar nelielu nobīdi laikā) ir sekojušas jēlnaftas tirgus viļņiem. 2015. gada janvārī bija tie paši nepilni 50 dolāri par barelu, kas šobrīd. Un benzīna augstākās cenas laiks sakrīt ar pērnās vasaras 60 dolāriem.

Vēl daži vārdi par kaimiņiem, ar kuriem mēdzam (tā krasi paškritiski) sevi salīdzināt. Benzīns Igaunijā tomēr ir dārgāks. Lietuvā gan lētāks. Bet interesanti ieskatīties citā tabuliņā, kurā salīdzināts būtisks cenu veidojošs komponents – akcīzes nodoklis. Un tas igauņiem ir lielākais Baltijā. Dīzeļdegvielai pat ievērojami lielāks. Viņi atļāvušies, uzdrošinājušies prasīt no komerciālajiem ceļu lietotājiem ievērojami vairāk nekā mēs. Dīzelim – par sešiem centiem vairāk. Un vidējais mēneša imports Latvijā ir ap 120 000 tonnām. Reizinām ar sešiem centiem – budžetā mums šādi ienāk par aptuveni 90 miljoniem eiro gadā mazāk nekā kaimiņiem. Vai vēl jābrīnās, ka viņu ceļi tomēr labāki par mūsējiem?

 

20160607201015_4240

 

20160607201008_7043

Pievienot komentāru

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+