×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Beresņevam asistēs Ankipāns un Zirnis, spēlēt izlasē neviens nav atteicies (1)

foto: Werner Krainbucher, IIHFfoto: Werner Krainbucher, IIHF

Latvijas hokeja izlasē galvenā trenera Leonīda Beresņeva asistenti būs Ģirts Ankipāns un Kārlis Zirnis, ar vārtsargiem strādās Juris Klodāns, bet par spēlētāju fizisko sagatavotību rūpēsies Vilnis Klucis.
To “LA” pastāstīja Leonīds Beresņevs, kurš februāra vidū trešo reizi tika apstiprināts par Latvijas izlases vadītāju. “Ģirts ir KHL apritē un labā tonusā, lieliski viņu pazīstu un domāju, ka būs veiksmīga sadarbība. Kārlis jau vairākus gadus strādājis izlasē, zina spēlētājus, arī tos, kas spēlē Ziemeļamerikā. Neredzēju jēgu viņu mainīt. Izvēloties sev palīgus, gribēju, lai viņi ar izlases spēlētājiem pēdējos gados jau būtu strādājuši,” Beresņevs skaidroja, kāpēc palīgā saucis jaunās, nevis savas paaudzes speciālistus.
Juris Klodāns kopš 2013. gada strādājis ar Rīgas “Dinamo” vārtsargiem un bijis arī pēdējos divos pasaules čempionātos. Vilnim Klucim ir liela pieredze gan “Dinamo”, gan valstsvienībā, bet aizvadītās sezonas laikā Artis Ābols viņu uzaicināja uz Toljati “Lada”. Tādējādi treneru korpusā nebūs Viktora Ignatjeva, par kura nolīgšanu Latvijas Hokeja federācija paziņoja vēl pirms bija zināms galvenais treneris. Izlases ģenerālmenedžeri plāno nosaukt Latvijas Hokeja federācijas vadība.
Latvijas izlase pasaules čempionātam sāks gatavoties 21. martā un atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad treniņprocess aizritēja “Volvo” ledus hallē, šoreiz izlases mājvieta būs “Inbox.lv” arēna Piņķos. “”Volvo” hallē noritēs tradicionālais turnīrs “Riga Cup” ar ļoti daudzu komandu piedalīšanos, un tāpat manā skatījumā Piņķos ir labāki apstākļi,” arēnu maiņu pamatoja Leonīds Beresņevs.
Izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā ir astoņi vārtsargi, 27 aizsargi un 41 uzbrucējs. “Uz nometnes sākumu gaidīsim Rīgas “Dinamo” spēlētājus un tos, kam beigusies sezona klubos, kā arī daļu no U-20 izlases hokejistiem, ar kuriem strādāju decembrī. Tā viņiem būs laba skola. Tālākais jau pēc situācijas – tiklīdz kāds atbrīvojas no kluba, tā priecāsimies viņu redzēt nometnē,” teica treneris, piebilstot, ka skatīsies pēc situācijas – ja kādam nepieciešams savest kārtībā veselību vai būs citi iemesli, varēs pievienoties vēlāk.
Beresņevs esot runājis ar lielāko daļu no kandidātiem un pagaidām neviens neesot atteicies spēlēt izlasē. Piemēram, Jānis Sprukts, kurš klubu Slovākijā atrada tikai janvāra otrajā pusē, esot bijis pozitīvi noskaņots. Arī Herberts Vasiļjevs gribētu palīdzēt Latvijas izlasei, taču, visticamākais, ne pavasarī. “Viņa vecumā (39) mēnesi gatavoties būtu grūti gan fiziski, gan psiholoģiski. Rudenī būs olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, un tad tas ir reālāk,” atzina izlases galvenais treneris. Rīgas “Dinamo” pagājušajā nedēļā oficiāli beidza trenēties. Krišjānis Rēdlihs, kurš sezonas beigās nespēlēja kājas traumas dēļ, vēl uz ledus aktīvi neejot, jo nav pilnībā atjaunojies kustību apjoms, taču pieredzējušais aizsargs cer, ka varēs gatavoties pasaules čempionātam. Arī viņa brālis Miķelis Rēdlihs gribot spēlēt, tāpat Lauris Dārziņš. Uz izlasi raujoties Ziemeļamerikā spēlējošie Zemgus Girgensons, Ronalds Ķēniņš un Kristers Gudļevskis, bet nav zināms, kad pēdējiem diviem noslēgsies sezona. Ar Oskaru Bārtuli, kurš Latvijas hokejā notiekošo nodēvējis par bardaku, Beresņevs vēl neesot runājis.
Šobrīd skaidrs, ka nebūs Mārtiņa Karsuma, kurš traumas dēļ nespēlē jau kopš novembra beigām.
Latvijas izlasei pirms pasaules čempionāta būs astoņas pārbaudes spēles, pirmās no tām 7. un 9. aprīlī viesos pret Dāniju. Maskavā pirmā kauja 6. maijā pret Zviedriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latiši,govorite po russki!

Draugiem Facebook Twitter Google+