×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Bergmanis: iedzīvotājiem jābūt divtik atbildīgiem um spēcīgiem, lai valsts būtu drošībā (5)

Foto: Normunds Mežiņš, RJCFoto: Normunds Mežiņš, RJC

Latvijas iedzīvotājiem jābūt divtik atbildīgiem un spēcīgiem, lai valsts būtu drošībā, apsveikumā Latvijas armijas 96.dzimšanas dienā paudis aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

“Drošības vide pēdējā gada laika ir mainījusies – tie nav tikai vārdi, tā ir realitāte,” Nacionālo bruņoto spēku (NBS) mājaslapā ievietotajā apsveikumā uzsvēris ministrs, atgādinot gan “Islāma valsts” draudus un teroristu uzbrukumus, gan karadarbību Ukrainā. “Tāpēc mums visiem ir jābūt divtik atbildīgiem un divtik spēcīgiem, lai mūsu valsts – mūsu mājas – būtu drošībā,” norādījis Bergmanis.

Atgādinot apstākļus, kādos pirms gandrīz 100 gadiem veidojās Latvijas armija, Bergmanis paudis, ka atkal ir pienācis laiks, kad jācīnās par savu valsti, šoreiz informatīvajā karā, kurā viens no ieročiem ir apgalvojums, ka Latvija ir vāja valsts.

“Un mums visiem – katram no mums – tāpat kā latviešu karavīriem 1918.gadā – viens no spēcīgākajiem ieročiem ir ticība savai valstij un pārliecība par mūsu spēku,” sacījis Bergmanis.

Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši apsveikumus arī no citiem, tostarp ASV vēstniecības un Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.

Jau vēstīts, ka, popularizējot karavīra profesiju un atzīmējot armijas dibināšanas gadadienu, aizsardzības nozares vadība jau sesto gadu aicina ikvienu valsts iedzīvotāju 10.jūlijā piedalīties armijas dibināšanas gadadienai veltītajā akcijā “Pasveicini karavīru!”, iepriecinot radinieku, draugu, kaimiņu vai citu pazīstamu cilvēku, kurš ir karavīrs, zemessargs vai jaunsargs, ar sirsnīgu sveicienu.

1919.gada 10.jūlijā tika izdota pavēle par Atsevišķās brigādes un Ziemeļlatvijas brigādes apvienošanu, izveidojot Latvijas armiju un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu. Šī diena tiek atzīmēta kā Latvijas armijas dzimšanas diena.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pēc neveiksmēm kaujās ar Bermonta armiju,lielajiem upuriem uzbrukumos pāri Daugavas tiltiem pulkvedi Jāni Balodi aicināja par armijas virspavēlnieku .To valdības vārdā izdarīja ārlietu ministrs Z. Meirovics,pa ceļam dodoties uz Poliju.Kad austrumu frontes komandieris pulkv. J. Balodis atbrauca Rīgā ,stacijā neviens no augstākā štāba virsniekiem nav sagaidījis.Stacijā bija tikai operatīvās daļas kapt. Ž.Bahs.Kad nonākuši Virspavēlnieka štābā,izrādījies ka nav neviena,kas viņam oficiāli nodotu amatu.Virspavēlnieks ģenerālis Simonsons un štāba priekšnieks pulkv.Ed. kalniņšnav nemaz štābā nebija ieradušies.Pēc neveiksmēm frontē ,abi paziņojuši,ka pēc smagiem pārdzīvojumiem saslimuši un nevarot atnākt……….
  No vēsturnieka A. Caunes grāmatas ,,Ģenerāļa J. Baloža pēdējie mūža gadi Latvijā,,

 2. “Viss vienā darbā viss valsts darbā”! Vai ēsat aizmirsuši, vai gaidam tikai, kad “muļķits zem puļķīti” ieradīsies zaļajā apģērbā.
  No ārpuses izvērtējot ēsošo mentalitāti Latvijā, neēsmu pārliecināts vai Jūs tiešām izprotat ēsošo situācijas nozīmi? “Prātiņ nāc mājā”

 3. Par ko tad mēs maksājam nodokļus aizsardzībai, ka pašiem jārūpējas par drošību?
  Tātad jāsecina, ka visi viņi ir tikai liekēži?

 4. Galvenais drošība, viss pārējais var pagaidīt…..

 5. pirmkārt, mums ir jābūt drošai un spēcīgai valdībai, tad arī mēs jutīsimies stipri un drošībā, un varēsim valdību atbalstīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+